سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازار طلا و ارز چگونه از آرامش خارج شد؟

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٢۵    نسخه چاپی    
به نظر می رسد توازن عرضه و تقاضا با توجه به شرایط تقویمی کشور، تا حدودی برهم ریخته و این موضوع افزایش بهای دلار را رقم زده است.
تحولات بازار ارز نشان از افزایش تقاضا برای خرید دلار دارد که فعالان بازار آن را به همزمانی آغاز سال نو میلادی و تعطیلات ماه صفر نسبت می دهند

به گزارش اقتصاد ایرانی، دلار در روزهای پایانی هفته گذشته از آرامش طولانی مدت خود خارج شد تا بهای آن از 2 هزار و 940 تومان تا مرز 3 هزار تومان جابجا شود. نوسان 50 تومانی نرخ ارز این بار دلایل سیاسی نداشت و فعالان بازار، افزایش تقاضا نسبت به عرضه به دلیل نزدیکی مناسبت های خاص را در تغییرات قیمت موثر می دانند. به گفته یکی از فروشندگان ارز، تعطیلی مناسبت های مذهبی در هفته جاری موجب شده است تا فروشندگان پیش از فرارسیدن این ایام با احتیاط بیشتری دست به فروش ارز بزنند. به همین دلیل عرضه اندکی کاهش یافت و از سوی دیگر با توجه به آغاز سال نو میلادی، برخی سفرهای خارجی تقویت شده است و این موضوع افزایش تقاضا را برای دلار به همراه داشته است. به نظر می رسد توازن عرضه و تقاضا با توجه به شرایط تقویمی کشور، تا حدودی برهم ریخته و این موضوع افزایش بهای دلار را رقم زده است.

بازار طلا و سکه هم تحت تاثیر این تحولات با افزایش قیمت مواجه شد. هر سکه بهار آزادی از 856 هزار تومان به 868 هزار تومان رسید. محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: طلا و سکه با توجه به عدم تغییر قیمت ها در بازار جهانی، کاملا متاثر از شرایط بازار ارز، افزایش قیمت را تجربه کرد هرچند که رشد قیمت ها جزئی بود و به نظر می رسد به دلیل تعطیلات پیش رو، بازار با همین رویکرد به فعالیت خود ادامه دهد تا شرایط عادی شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٢۵

   

پر مبحث ترین ها