سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازار سیمان ایران در تسخیر دلالان عراقی

ما تا پایان سال حدود 16 میلیون تن سیمان به خارج از کشور صادرات خواهیم داشت که وقتی قیمت داخلی پایین باشد دلالان کشورهایی مانند عراق از کشور ما خرید می کنند و با قیمت بالاتر در بازارهای دیگر می فروشند، که به ضرر کشور ما تمام خواهد شد.
مدیر عامل شرکت هلدینگ سیمان غدیر گفت: به دلیل پایین بودن قیمت سیمان داخلی امکان واسطه گری و سودجویی برای دلالان کشورهایی همچون عراق فراهم شده است.
"محمدعلی بـُد" درگفت و گو با اکونیوز افزود: قیمت مصرفی مازوت در حالی افزایش پیدا می کند، که شرکت های سیمانی هنوز از قیمت گذاری این محصول صنعت مادر در بازار داخلی، ناراضی هستند.
به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، وی اظهار داشت:قیمت اعلام شده واکنش های متفاوتی را در بین فعالان این صنعت داشته، که می تواند برسیاست های سرمایه گذاری در این بخش تاثیر منفی چشمگیر بگذارد.
مدیرعامل شرکت هلدینگ سیمان غدیر تصریح کرد: قیمت گاز حدود80هزار تومان بوده است، که در حال حاضر قیمت مازوت با قدری افزایش نسبت به قیمت گاز به 105هزار تومان رسید، اگر این نرخ برابر بشود کارخانجاتی که پالایشگاه های گاز به آن ها نزدیک تر هستند، از این موضوع نفع می برند و هزینه های آنها کم تر می شود.

محمد علی بد در ادامه افزود: ما تا پایان سال حدود 16 میلیون تن سیمان به خارج از کشور صادرات خواهیم داشت که وقتی قیمت داخلی پایین باشد دلالان کشورهایی مانند عراق از کشور ما خرید می کنند و با قیمت بالاتر در بازارهای دیگر می فروشند، که به ضرر کشور ما تمام خواهد شد.
وی در پایان ضمن رد هرگونه بی کیفیت بودن محصولات داخلی افزود: باید برای این بخش با مشارکت تولیدکنندگان قیمت توافقی در نظر گرفته شود تا هم سرمایه گذاری افزایش یابد و هم طرح های توسعه ای رونق پیدا کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٢, ٢٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها