سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش تسهیلات مسکن مهر منتفی شد

صندوق‌های ساختمان و مسکن با هدف موثر کردن تقاضاها ایجاد خواهد شد. هم اکنون مقدمات این کار فراهم شده و آخرین تصمیم‌گیری با بورس و اوراق بهادار نهایی شده است و تا یک ماه آینده کار را آغاز خواهیم کرد.
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه افزایش تسهیلات مسکن مهر فعلا منتفی است گفت: تا یک ماه آینده صندوق‌های پس‌انداز مسکن در برخی استانها راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تسنیم، سیدمحمد پژمان در نشست خبری در پاسخ به سوالي اظهار کرد: صندوق‌های ساختمان و مسکن با هدف موثر کردن تقاضاها ایجاد خواهد شد. هم اکنون مقدمات این کار فراهم شده و آخرین تصمیم‌گیری با بورس و اوراق بهادار نهایی شده است و تا یک ماه آینده کار را آغاز خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در این صندوق‌ها صددرصد امکانات برای خانه‌دار شدن مردم در نظر گرفته می‌شود و از پیش فروش بدون پشتوانه جلوگیری می‌شود.

به گفته پژمان تا یک ماه آینده با همکاری بورس و اوراق بهادار تاسیس صندوق‌های پس‌انداز مسکن در استانها را شروع خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگري مبنی بر اینکه افزایش تسهیلات مسکن مهر به کجا رسید گفت: با توجه به اولویت‌های دیگر دولت افزایش تسهیلات مسکن مهر فعلا منتفی است. البته این مسئله را از بانک مرکزی پیگیری خواهیم کرد تا در اولویت‌های بعدی تسهیلات بخشی از واحدهای مسکن مهر در راستای تکمیل و تحویل به متقاضیان افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه سهم سازمان ملی زمین و مسکن از طرح مهر یک میلیون و 246 هزار واحد است، گفت: از این تعداد 51 درصد خودمالک و 49 درصد واحدهایی هستند که از امکانات دولتی (تسهیلات و زمین) استفاده کرده‌اند و در واقع مسکن مهر 99 ساله هستند.

پژمان در خصوص اینکه تسهیلات 100 هزار واحد از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یافت گفت: در خصوص افزایش تسهیلات مسکن مهر هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٢, ١١:٠۶

   

پر مبحث ترین ها