سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران 550 میلیون دلار از وجوه مسدود خود را دریافت می کند

این وجوه با توجه به مفاد توافق نامه ژنو میان ایران و غرب که به مدت شش ماه معتبر است، برای این کشور قابل برداشت شده است.
ایران حوالی اول فوریه برابر با 12 بهمن ماه سال جاری با دریافت 550 میلیون دلار از چهار میلیارد و 200 میلیون دلار وجوه مسدود شده خود، نخستین بخش از این وجوه را دریافت می کند.
به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی زبان بیزنس استاندارد هند، یک مقام آمریکایی گفت: این وجوه با توجه به مفاد توافق نامه ژنو میان ایران و غرب که به مدت شش ماه معتبر است، برای این کشور قابل برداشت شده است.
این مقام ارشد آمریکا دیروز به فرانس پرس گفت: جدول زمان بندی اقساط دریافتی ایران از محل وجوه یاد شده، از اول فوریه آغاز می شود و میزان پرداخت ها در تمامی اقساط یکسان است و در عرض 180 روز به ایران پرداخت می شود.
مقام یاد شده که خواست نامش فاش نشود از طریق پست الکترونیکی به این روزنامه گفت: این بدان معنی است که پرداخت اقساط هر 34 روز یکبار است به جز آخرین پرداخت که در روز آخر انجام می شود که 33 روز پس از پنجمین قسط خواهد بود.
به نوشته این روزنامه از آنجا که اول فوریه، شنبه است، نخستین پرداخت ممکن است به سوم فوریه موکول شود.
یادآور می شود که عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه یکشنبه شب در نشستی با خبرنگاران از موافقت گروه 1 + 5 با راه حل ها و پیشنهادهای مطرح شده خبر داد و گفت که طرفین به یک برداشت واحد از چگونگی اجرای توافق ژنو رسیدند و گام نخست از 20 ژانویه برابر با 30 دی ماه جاری اجرایی می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٢٨

   

پر مبحث ترین ها