سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لیست اسامی ۱۵۳ نماینده دریافت‌کننده کارت هدیه به هیئت نظارت داده شد

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: این کمیسیون اسامی ۱۵۳ تن از نمایندگان دوره هشتم مجلس که به گفته مرتضوی از سازمان تامین اجتماعی دریافتی داشته‌اند، به هیئت نظارت بر نمایندگان ارجاع داد.
مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره بررسی لیست نمایندگانی که از سازمان تامین اجتماعی کارت هدیه گرفته بودند، اظهار داشت: اسامی 153 تن از نمایندگان دوره هشتم مجلس که به گفته آقای مرتضوی از سازمان تامین اجتماعی دریافتی داشته‌اند، به کمیسیون اصل 90 مجلس ارائه شد و کمیسیون این لیست را به هیئت نظارت بر امور نمایندگان ارجاع داد.

وی ادامه داد: لیست اسامی این 153 نماینده تحویل هیئت نظارت برامور نمایندگان شد چراکه طبق قانون این موضوع باید در هیئت نظارت بررسی و مشخص شود که آیا این اقدام خلاف شان نمایندگی محسوب می‌شود یا خیر.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس همچنین تصریح کرد: پرونده مربوط به شرکت ایرانسل همچنان در حال بررسی در کمیته اجتماعی و اقتصادی کمیسیون اصل 90 است و مقرر شده که از مسئولان وزارت ارتباطات، شرکت ایرانسل و سازمان بورس دعوت شود تا با حضور در کمیسیون توضیحات لازم را ارائه دهند.

افضلی‌فرد افزود: مطابق قانون باید 25 درصد از سهام شرکت ایرانسل از طریق بورس واگذار شود. ظاهرا این شیوه قانونی اجرایی نشده که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
وی همچنین در مورد پرونده بابک زنجانی هم گفت: بررسی پرونده مربوط به بابک زنجانی در مورد بدهی شرکت نفت همچنان در کمیته مشترک کمیسیون اصل 90 با کمیسیون انرژی در حال بررسی است و این کمیته تحقیقات خود را ادامه داده و نتیجه را هم برای تکمیل پرونده در اختیار دستگاه قضایی قرار می‌دهد. البته هنوز به نتیجه خاصی نرسیده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٢, ٠٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها