سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شاخص کل بورس باز هم عقب نشینی کرد

شاخص کل بورس تهران در ادامه روند نزولی خود با افت ۱۴۰۸ واحدی بار دیگر به کانال ۸۵ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.
به نظر می‌رسد نزول این روزهای بازار سرمایه بیشتر موثر ازجو روانی است هر چند نگرانی‌هایی همچون قیمت حامل‌های انرژی، قیمت خوراک پتروشیمی و هزینه بهره مالکانه نیز در آن موثر بوده است. اما شنیده‌ها یكی دیگر از دلایل افت شاخص را حاكی از خروج سهام بابك زنجانی از بورس عنوان می كنند.
شاخص کل بورس تهران در ادامه روند نزولی خود با افت ۱۴۰۸ واحدی بار دیگر به کانال ۸۵ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در بازار امروز شاخص كل بورس با ریزش ۱۴۰۸ واحدی به كانال۸۵ هزار واحدی بازگشت نمادهای گروه مپنا و پالایشگاه نفت بندرعباس بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را داشتند و در معاملات روز جاری اکثر نماد‌ها قرمز رنگ بودند.

به نظر می‌رسد نزول این روزهای بازار سرمایه بیشتر موثر ازجو روانی است هر چند نگرانی‌هایی نیز از جانب تصمیمات مجلس و نهاد‌ها وجود دارد كه از آن جمله می‌توان به قیمت حامل انرژی، قیمت خوراک پتروشیمی هزینه بهره مالکانه و... اشاره کرد.

البته عوامل دیگری نیز بر افت این روزهای شاخص بورس موثر است كه عرضه حقوقی‌های بازار از آن جمله است چرا كه عمده‌ترین عرضه این روز‌ها را سازمان خصوصی سازی به خود اختصاص داده است.

و در ‌‌نهایت شایعات اختلاف مابین مسئولین و مدیریت بورس با برخی از اعضای شورای بورس و خبر استعفای صالح آبادی نیز از دیگر دلایل ریزش این روزهای شاخص بورس است.

البته در خصوص افت شاخص باید تاثیرات بازداشت بزرگترین سرمایه‌دار كشور را نیز در نظر داشت به گونه‌ای كه برخی از شنیده ها حاكی از این است كه بابك زنجانی، یكی از سهام داران عمده بورس بوده و اخیرا سهام خود را از بورس خارج كرده است!
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩٢, ١۵:٣۶

   

پر مبحث ترین ها