سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت:‌مجلس می‌تواند بگوید قیمت‌ها افزایش نیابد

جزئیات را تغییر دهید ولی از لایحه حذف نکنید
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: با ابقای تبصره 21 هر آنچه که مجلس تصمیم بگیرد دولت همان را اجرا می‌کند. محتوای تبصره را به میل خود تغییر دهید ولی اجازه دهید این تبصره در لایحه باقی بماند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در جریان بررسی پیشنهاد حذف هدفمندسازی یارانه‌ها از لایحه بودجه گفت: بخش جبرانی و حمایتی تبصره 21 در بحث افزایش یا اصلاح قیمت حامل‌های انرژی مقدم است.

وی افزود: کمیسیون‌های مختلف مجلس اعداد متفاوتی را برای اصلاح قیمت پیشنهاد دادند ولی هر عددی را مجلس صلاح بداند با توجه به همه جهات همان را اجرا می‌کنیم. اگر قرار بر تداوم هدفمندی حتی بدون هر گونه اصلاح قیمتی باشد باز تبصره 21 باید در قانون بودجه باقی بماند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور تاکید کرد:‌ مجلس می‌تواند بگوید قانون اجرا شود ولی قیمت‌ها افزایش نیابد. حتی می‌تواند از دولت بخواهد قیمت‌ها کاهش یابد. با اجرای تبصره 21 هر آنچه که مجلس تصمیم بگیرد دولت همان را اجرا می‌کند.

دژپسند معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی نیز در سخنانی در مخالفت با پیشنهاد حذف گفت: از ابتدای تقدیم لایحه بودجه به مجلس بسیاری از نمایندگان با تایید محاسن لایحه بودجه نقص آن را نبود تبصره هدفمندسازی بیان می‌کردند، حالا دولت به شیوه گذشته این تبصره را به مجلس پیشنهاد داده است ولی میل باطنی‌اش این نبود.

وی تاکید کرد: درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها نسبت به بودجه سال 91 جهشی ندارد این تبصره به موجب ماده 12 قانون هدفمندسازی یارانه‌ها تقدیم مجلس شده است که سهم تولید 10 میلیارد تومان و شهم سلامت به صورت کامل پرداخت شده است.

لاریجانی در خلال صحبت‌های دژپسند گفت: مجلس اصراری به تداوم شیوه جاری هدفمندسازی نداشت. این طور سخن نگویید دولت یک لایحه رسمی داد و در کمیسیون تلفیق رسیدگی شد.

رئیس مجلس متذکر شد:‌ آیا مجلس نامه رسمی برای تداوم شیوه جاری به دولت داد؟
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١١-١٣٩٢, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها