سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خودروهای مدل 93 به چه قیمتی عرضه می‌شوند؟

این در حالی است که طبق قانون مصوب هیات دولت، اظهار نظر درباره قیمت خودروها ارتباطی به پلیس نداشته و این نهاد موظف است با ابلاغیه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست خودروها را شماره‌گذاری کند.
دبیر انجمن خودروسازان ایران توضیحاتی را درباره قیمت عرضه خودروهای مدل 93 در سال جاری ارائه کرد.

احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: شرکت‌های خودروساز عرضه محصولات خود با مدل سال 93 را آغاز کرده‌اند. تا پایان سال جاری این خودروها با قیمت خودروهای مدل سال 92 عرضه خواهند شد.
وی با بیان این‌که متاسفانه مسوولان پلیس راهنمایی و رانندگی باز هم برخلاف موازین قانونی صحبت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اخیرا یکی از مسوولان پلیس راهنمایی و رانندگی در گفت‌وگو با صدا و سیما اظهار کرده که به خودروسازان هشدار داده‌ایم در صورتی که قیمت خودروهای مدل سال 93 را در سال جاری افزایش دهند این خودروها شماره‌گذاری نخواهند شد.
دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: این در حالی است که طبق قانون مصوب هیات دولت، اظهار نظر درباره قیمت خودروها ارتباطی به پلیس نداشته و این نهاد موظف است با ابلاغیه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست خودروها را شماره‌گذاری کند.
وی افزود: علاوه بر آن نمی‌دانیم که چرا صدا ‌و سیما چنین اظهاراتی را از نهادهایی که هیچگونه اختیار قانونی در این باره ندارند ضبط و پخش می‌کند در حالیکه همه می‌دانند اظهار نظر در رابطه با قیمت خودروها در حیطه اختیارات پلیس نیست.
نعمت‌بخش با بیان این‌که نکته اصلی در این زمینه آن است که برخلاف اظهارات صورت گرفته خودروهای مدل 93 تا پایان سال جاری با قیمت خودروهای سال 92 عرضه خواهند شد، تصریح کرد: امیدواریم سازمان‌های مربوطه به جای انتقاد‌های غیرقانونی و بلاموضوع از صنعت خودرو به بهبود عملکرد خود در حوزه‌های مربوطه بپردازند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٢, ١٣:۴۵

   

پر مبحث ترین ها