سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جرایم سنگین‌تر برای متخلفان رانندگی

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١٠:٢١    نسخه چاپی    
پس از تصویب این طرح در هیأت دولت، به‌صورت لایحه به مجلس ارائه می‌شود تا نمایندگان ملت نسبت به تصویب قانون جرایم راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه طرح افزایش جرایم رانندگی در هیأت دولت در دست بررسی است، گفت: خواسته راهنمایی و رانندگی افزایش جرایم به میزان نرخ تورم است.
به گزارش همشهری، سردار امیری گفت: راهنمایی و رانندگی درخواست افزایش جرایم را به هیأت دولت ارائه داده و انتظار دارد که برای سال آینده این افزایش صورت گیرد. وی با اشاره به اینکه این طرح چند وقت پیش به هیأت دولت ارسال شده افزود: پس از تصویب این طرح در هیأت دولت، به‌صورت لایحه به مجلس ارائه می‌شود تا نمایندگان ملت نسبت به تصویب قانون جرایم راهنمایی و رانندگی اقدام کنند. وی در پاسخ به این سؤال که میزان افزایش جرایم چقدر خواهد بود گفت:

این میزان بستگی به‌نظر هیأت دولت دارد اما نظر راهنمایی و رانندگی افزایش متناسب با نرخ تورم است. جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تأکید کرد: اینکه این لایحه چه زمانی به مجلس ارسال و چه زمانی به تصویب برسد و به مرحله اجرا درآید همگی به هیأت دولت و نمایندگان مجلس بستگی دارد. براساس ماده 22قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب 1389میزان جریمه‌های نقدی مقرر در مواد این قانون متناسب با افزایش یاکاهش تورم هر 3 سال یک‌بار بنا به پیشنهاد نیروی انتظامی و تأیید وزارتخانه‌های دادگستری، کشور و راه و ترابری و تصویب هیأت وزیران قابل تعدیل است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها