سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خودروسازان: مجبوریم خودرو را گران کنیم

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١٣:٣١    نسخه چاپی    
با وجود اینکه قیمت دلار کاهش پیدا کرده بود اما قیمت ارز در فرمول شورای رقابت ارز مبادله‌ای تعیین شده در حالی که خودروسازان از ارز آزاد استفاده می‌کنند.
دبیر انجمن خودروسازان گفت: وزیر صنعت امسال از خودروسازان خواست، قیمت های خود را تا پایان سال افزایش ندهند اما در سال آینده با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه همانند فولاد و پتروشیمی مجبوریم افزایش قیمت‌هایی را اعمال کنیم.

احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که با افزایش قیمت مواد پتروشیمی و فولادی در سال آینده آیا قیمت خودرو نیز متأثر از این موضوعات افزایش خواهد یافت یا خیر؟ اظهار داشت: امسال نیز همانند سال گذشته با وجود اینکه قیمت دلار کاهش پیدا کرده بود اما قیمت ارز در فرمول شورای رقابت ارز مبادله‌ای تعیین شده در حالی که خودروسازان از ارز آزاد استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران خودرو در 6 ماهه اول امسال 450 میلیارد تومان زیان دیده است، افزود: کاهش نرخ ارز باعث شد تا این شرکت در 9 ماهه امسال زیان 475 میلیارد تومانی را تجربه کند بر همین اساس ایران خودرو در سه ماهه اخیر 25میلیارد ضرر کرده است که این امر نشان از زیان مستمر خودروسازان دارد.
دبیر انجمن خودروسازان اضافه کرد: وزیر صنعت، معدن وتجارت امسال از خودروسازان درخواست کرد که قیمت های خود را تا پایان سال افزایش ندهند اما در سال آینده با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه همانند فولاد و پتروشیمی مجبوریم افزایش قیمت هایی را انجام دهیم.

نعمت بخش با گلایه از اینکه تمام اقشار مختلف مردم افزایش قیمت کالاها را قبول دارند اما چرا در مقابل افزایش قیمت خودرو موضع گیری می کنند در پاسخ به پرسش که با وجود افزایش قیمت آیا خودروسازان برنامه ای برای کسب رضایت مشتریان خود دارند یا خیر؟ گفت: خودروسازان قبول دارند که کیفیت خودروهای قدیمی مطلوب نیست زیرا در شرایط تحریم خودروسازان امکان توسعه محصولات خود را نداشتند اما با رفع تحریم ها که هنوز به طور کامل اجرایی نشده با توسعه محصولات و ورود خودروهای جدید به بازار در صدد کسب رضایت بیشتر مشتریان خود هستیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١٣:٣١

   

پر مبحث ترین ها