سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت: : دولت آماده اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه هاست

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١۴:۴٣    نسخه چاپی    
دولت هیچ زمانی را به صورت رسمی برای اجرای فاز دوم هدفمندی اعلام نکرده و این در حالی است که این قانون از نخستین روز فروردین سال 93 لازم الاجراست و در هر فرصتی که دولت مهیا باشد، بلافاصله آن را اجرا می کند.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا، در خصوص آخرین تصمیمات متخذه برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: مجلس شورای اسلامی تبصره 21 را که چگونگی اجرای هدفمندی یارانه ها را مشخص می کرد، تصویب نمود که در آینده نزدیک در اختیار قوه مجریه قرار می گیرد.

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در حاشیه جلسه تعامل با پیمانکاران، مشاوران و در جمع خبرنگاران درخصوص اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: دولت خود را برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها آماده کرده به طوری که هیچ زمانی را برای بهره گیری از منابع از دست نخواهد داد.

وی از برگزاری جلسات مرتب در راستای اجرای مطلوب فاز دوم هدفمندی خبر داد و گفت: آیین نامه اجرایی ذیل تبصره 21 نیز در حال تهیه و تنظیم است تا بتوانیم آن را در کوتاهترین زمان ممکن اجرایی کنیم.
نوبخت گفت: دولت هیچ زمانی را به صورت رسمی برای اجرای فاز دوم هدفمندی اعلام نکرده و این در حالی است که این قانون از نخستین روز فروردین سال 93 لازم الاجراست و در هر فرصتی که دولت مهیا باشد، بلافاصله آن را اجرا می کند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا درخصوص تعیین قیمت بنزین نیز گفت: پس از آنکه نتایج در این زمینه مشخص شود، اطلاع رسانی در زمان مناسب انجام خواهد شد.

** تدوین ضوابط اقتصاد مقاومتی تا پایان سال جاری

وی گفت: این سیاست در راستای برنامه های پیشرفت و توسعه است و شرایط واقع بینانه تری را برای سرعت بخشیدن به حرکت های برنامه های کشور فراهم می کند ضمن آنکه این برنامه ها از آسیب هایی که ممکن است با توجه به شرایط جدید بین المللی برای ایران بوجود آمده، کشور را مصون کند.

وی ادامه داد: برهمین اساس این سیاست ها از اهمیت زیادی برخوردار است و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، کمیته خاصی را در ا ین زمینه ایجاد کرده لذا ضوابط اجرایی و نقشه راه چگونگی تحقق بخشیدن اهداف مستتر در سیاست ها فراهم می شود.

وی اظهار امیدواری کرد که تا قبل از پایان سال جاری این ضوابط اجرایی ارایه شود.

نوبخت اظهار داشت: هرچند بحث اقتصاد مقاومتی ظرف چند روز گذشته از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد اما این بحث از چند سال پیش مطرح شده بود و کارشناسان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی اقداماتی را در جهت تمهید مقدمات اجرایی شدن این سیاست ها انجام داده بودند به طوری که هم اکنون غیر از برنامه جاری(پنجم توسعه) برنامه دیگری برای شرایطی که ممکن است متفاوت از شرایط وضعیت فعلی باشد به نحوی که مشکلاتی فراروی صادرات و تولید نفت پیش بیاید، تدوین شده است.

نوبخت ادامه داد: ضوابط اجرایی اقتصاد مقاومتی همراه با برنامه هایی که از گذشته تنظیم شده کمتر از 25 روز آینده ارایه می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تمهیدات دولت برای تولیدکنندگان نیز گفت: جلسه هیات وزیران روز 17 شهریور ماه امسال 35 مصوبه در خصوص رفع موانع تولید را تصویب کرد که برخی از آنها را توانستیم در بودجه سال 93 بگنجانیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه تعامل با پیمانکاران و مشاوران، افزود: پیمانکاران و مشاوران بخشی از طرحها و ظرفیت هایی که در اختیارشان قرار دارد را انجام می دهند.

معاون رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: موارد دیگری که هیات وزیران برای این بخش تصویب کرده می تواند فضای مناسبی را برای بخش تولید کشور ایجاد کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١۴:۴٣

   

پر مبحث ترین ها