سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر نیرو:

افزایش قیمت برق از فروردین 93 اجرایی می شود

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٢, ١٣:٠٨    نسخه چاپی    
وزیر نیرو گفت : افزایش قیمت برق برای مشترکان از فروردین 1393 در قبوض آنها اعمال و درج می شود .

به گزارش ایرنا، حمید چیت چیان در حاشیه بازدید خود از ششمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری انرژی و مولدهای مقیاس کوچک در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران به خبرنگاران اظهار داشت : افزایش قیمت مصرف برق از اسفندماه اعمال می شود ،اما قبوضی که افزایش قیمت برق در آنها درج شده ، فروردین ماه 93 به دست مشترکان می رسد.

وی تصریح کرد: : براساس مصوبه دولت، میزان افزایش قیمت برق 24 درصد پیش بینی شده و از آنجا که دوره های توزیع قبوض مصرف برق 45 تا 60 روزه است ، بنابراین قیمت برق در قبض های سال جاری افزایش 24 درصدی نخواهد داشت.

چیت چیان خاطرنشان ساخت : براساس مصوبه هیات وزیران، قبوض فروردین ماه 1393 مشترکان با اعمال افزایش قیمت صادر خواهد شد.
وی با اشاره به سیاست ها و راهبردهای ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، گفت: فناوری های نو و انرژی های تجدیدپذیر نیز مشمول سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

به گفته چیت چیان با استفاده از انرژی های نو مقادیر زیادی انرژی فسیلی، نفت خام و گاز طبیعی صرفه جویی می شود و با صرفه جویی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، می توان محصول های ارزشمندی را تولید و صادر کرد.

وی تصریح کرد: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، امکان صادرات را بیشتر و این فناوری ها به حفظ محیط زیست، افزایش بهره وری و کاهش مصرف انرژی کمک می کند .
وزیر نیرو تاکید کرد: مصرف انرژی در کشور بسیار بالا است و روزانه مقادیر قابل توجهی از انرژی در کشور هدر می رود.

برپایه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که بخشی از آن مرتبط با انرژی است، خدمات شایسته ای به اقتصاد کشور صورت گیرد و اقتصاد متحول شود.

ششمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی که هفتم اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد ، دهم اسفند ماه (روز شنبه ) به کارخود پایان می دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٢, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها