سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت نفت: بنزین نوروزی نمی دهیم

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اخیرا با اشاره به موجودی مطمئن ذخیره‌سازی بنزین در انبارهای نفت کشور، اعلام کرد: مشکلی در تامین بنزین نوروزی مردم وجود ندارد.
معاون وزیر نفت با اشاره به موجودی و ذخایر مطلوب بنزین در انبارهای نفت سراسر کشور، اعلام کرد: برای نوروز سال 93 اختصاص هیچ گونه سهمیه ویژه بنزین نوروزی به مردم پیش بینی نشده است.
به گزارش مهر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش ذخیره سازی بنزین در انبارهای نفت سراسر کشور به منظور تامین مطمئن و پایدار عرضه این فرآورده نفتی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبر داده است.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اخیرا با اشاره به موجودی مطمئن ذخیره‌سازی بنزین در انبارهای نفت کشور، اعلام کرد: مشکلی در تامین بنزین نوروزی مردم وجود ندارد.
همزمان با افزایش ظرفیت ذخیره سازی بنزین در انبارهای نفت، ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه های نفت ایران هم افزایش یافته است.

از این رو وزارت نفت هفته گذشته با انتشار گزارشی، اعلام کرد: ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت با افزایشی سه میلیون لیتری به بیش از 63 میلیون لیتر در روز رسیده است و پیش بینی می شود تا بهار سال اینده با بهره برداری از طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان ظرفیت تولید بنزین ایران بازهم با افزایش روبرو شود.
با این وجود عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی امروز با اشاره به این که سهمیه‌ای ویژه برای نوروز پیش بینی نشده است، گفت: ذخایر بنزین کشور در شرایط مطلوب قرار دارد.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه امسال سهمیه بنزین ویژه نوروز برای مردم تدارک دیده نشده است، گفت: اما ذخیره بنزین کشور هم اکنون در سطح مطلوبی قرار دارد و هیچ نگرانی برای تامین سوخت سفرهای نوروزی نداریم.
این مقام مسئول در وزارت نفت با بیان اینکه ذخیره بنزین کشور از سطح یک میلیارد و ٦٠٠ میلیون لیتر فراتر رفته است، گفت: همه جایگاههای سوخت کشور در تعطیلات نوروزی آماده خدمات رسانی هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها