سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یارانه نقدی در سال 93 به کدام سرپرستان خانوار تعلق می گیرد؟

بر اساس قانون و در سال 1393 یارانه نقدی فقط به سرپرستان خانوار نیازمند و متقاضی دریافت یارانه تعلق می گیرد.
معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: بر اساس قانون و در سال 1393 یارانه نقدی فقط به سرپرستان خانوار نیازمند و متقاضی دریافت یارانه تعلق می گیرد.

به گزارش ایرنا، ˈمحمد شریعتمداریˈ روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، در خصوص اظهارات سخنگوی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس درباره قطع 6 میلیون یارانه خارج نشینان یا مردگان، گفت: همانطور که قبلاً هم گفته شده است، اولا خبرهای هیچ مرجعی در خصوص این موضوع، بجز ستاد هدفمندی یارانه ها معتبر نیست.

وی اضافه کرد: ظاهراً اشتیاق به خلق خبر از سخن هر مسوولی، در هر باره ای و انتساب آن به موضوع یارانه ها موج می زند که این حساسیت البته تا جایی که به انتشار اخبار ناصحیح نینجامد، ستودنی است.

معاون اجرایی رییس جمهوری اضافه کرد: ثانیا تا کنون هیچ مرجعی اعلام نکرده که خارج نشینان ایرانی به چه تعداد یارانه دریافت می کنند و اصولاً در مرحله جدید ثبت نام درسال93طبق قانون، در سال آینده یارانه صرفاً به سرپرستان خانوار که نیازمند و متقاضی دریافت یارانه باشند، تعلق می گیرد.

مسوول اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، خاطرنشان کرد: طبیعتاً سرپرستان خانوار با اطلاع رسانی که از سوی رسانه ملی صورت می پذیرد، از مردگان و یا آنها که در ایران زندگی نمی کنند، به عنوان عضو تحت تکفل خود، ثبت نام نخواهند کرد.

غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در نشست شورای اداری استان سمنان گفته بود که پیش بینی می شود افرادی که بالای 3 یا 4 میلیون تومان درآمد دارند، 6 میلیون ایرانی خارج نشین و 170 هزار فوتی نتوانند برای دریافت یارانه ثبت نام کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ٠٩:٣۶

   

پر مبحث ترین ها