سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهانگیری: مهم ترین اولویت دولت در سال 93 خروج از رکود اقتصادی است

وی در ادامه سخنان خود به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: مردم باید با بزرگواری از ثبت نام دریافت یارانه بگذرند تا منابع موجود به بخش های حیاتی کشور همچون درمان و گروه هایی که سطح درآمدی پایینی دارند، اختصاص یابد.
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که مهم ترین اولویت دولت در سال 1393 خروج از رکود اقتصادی است، گفت: تولیدکنندگان نقش بسیار مهمی در رسیدن به این اولویت دارند.

به گزارش ایرنا،اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از شرکت دامپروری تلیسه اصیل جهان در شهرستان پیشوا در سخنانی افزود: رشد اقتصادی کشور در سال 91 منفی 5.8 درصد بود که با تلاش های انجام شده این رقم در پایان سال 92 تا نیم درصد کاهش یافت.

وی با بیان این که رونق اقتصادی در سال 93 مهم ترین برنامه دولت است، ادامه داد: در مرحله اول تولید کنندگان بویژه در بخش خصوصی مورد توجه جدی دولت قرار دارند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: دولتی با این اعتماد به بخش خصوصی در طول 35 سال اخیر بی سابقه است و همه ارکان آن از رییس جمهوری تا وزیران معتقدند برای خروج از رکود راهی جز اعتماد و اتکا به بخش خصوصی نیست.

جهانگیری، بخش خصوصی را موتور اصلی حرکت توسعه کشور دانست و گفت: دولت از همه مشکلات در عرصه اقتصادی آگاه است اما همه باید همت کنیم تا از این شرایط نسبتا دشوار عبور کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری شرایط دشوار ماه های اولیه دولت یازدهم اظهارداشت: مهم ترین منابع موجود در کشور منابع انسانی است که قادر است کشور را به سمت توسعه پیش ببرد و با ارایه راه حل های علمی موانع را برطرف کند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: نباید کسی احساس کند که دولتی با گرایش سیاسی خواص بر سرکار آمده و کشور و مردم را از خدمات آن محروم کرده است.
جهانگیری تاکید کرد: نیروی انسانی و دانشگاهی با هر گرایشی باید احساس کنند که در کشور به توانمندی های آنها اعتماد و اعتقاد دارند.

وی با بیان این که توانمندی های انسانی می تواند معجزه کند، خاطرنشان کرد: برنامه اولیه دولت بازگرداندن آرامش به جامعه بود که نمونه آن را در روزهای پایانی سال 92 مشاهده کردیم.
معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: ما به دنبال بگیر و ببند نیستیم اما دولت در مواقع لزوم از تمامی ابزارها استفاده خواهد کرد.

بودجه عمرانی سال 92 کشور ، 22 هزار میلیارد تومان

جهانگیری، برنامه دیگر دولت در سال جاری را توجه به طرح های عمرانی دانست و گفت: در سال گذشته، 10 هزارمیلیاردتومان بودجه عمرانی پیش بینی شده بود که با اقدامات انجام شده تا آخر سال این رقم به 22 هزارمیلیارد تومان رسید.

وی همچنین توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در اجرای این سیاست ها حضور تولیدکنندگان جدی است که نگاه به تولید داخلی و افزایش سطح کمی و کیفی آن جزو این سیاست ها است.

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که دامداری و کشاورزی در سیاست های اقتصاد مقاومتی رتبه نخست را دارد، تصریح کرد: بخش دامپروری کشور دارای ظرفیت بالایی است و محصولات آن نیز مورد نیاز مردم است.

وی از بنگاه های اقتصادی خواست تا ساختارهای درونی خود را از فناوری، بازاریابی، مدیریت و توسعه ارتقاء بخشند تا محصولی با کیفیت بالاتر و هزینه پایین تر تولید شود.
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که دامپروری می تواند به رشته ای صادراتی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: البته بازار داخلی از اولویت برخوردار است.

جهانگیری همچنین درباره نظام بانکی و تسهیلات در نظرگرفته شده برای تولید یادآور شد: در سال 93 با شرایط بهتری با تولید کنندگان رفتار خواهد شد و صندوق توسعه ملی هم منابع خوبی دارد که بخش خصوصی باید از این فرصت استفاده کند.

با انصراف از یارانه به عبور از شرایط نسبتا دشوار کمک کنیم

وی در ادامه سخنان خود به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: مردم باید با بزرگواری از ثبت نام دریافت یارانه بگذرند تا منابع موجود به بخش های حیاتی کشور همچون درمان و گروه هایی که سطح درآمدی پایینی دارند، اختصاص یابد.

معاون اول رییس جمهوری، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را مهم دانست و افزود: مهم ترین درخواست ما از مردم گذشت از دریافت یارانه ها است تا به کمک هم از این دوران دشوار عبور کرده و به دوران شکوفایی برسیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩٣, ١٠:۵٨

   

پر مبحث ترین ها