سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعلام قیمت نهایی بنزین تا پایان هفته

با احتساب افزایش 24 درصدی قیمت حامل‌های انرژی و پنج درصد عوارض احتمال می‌رود قیمت بنزین معمولی نیمه یارانه‌ای حدود 550 تومان و قیمت بنزین آزاد حدود 950 تومان عرضه شود.
بر اساس گفته‌های مسئولان، تا پایان فروردین ماه قیمت نهایی بنزین برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌شود که اتفاق نظر مسئولان دولتی برای از بین بردن نگرانی مردم از افزایش قیمت بنزین در این زمان قابل توجه بوده به گونه ای که مسئولان دولتی مدام از شیب ملایم افزیش قیمت‌ها وعده می‌دهند.

به گزارش ایسنا، لحظه شماری برای اعلام قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ‌آغاز شده است و به نظر می‌رسد قیمت بنزین 700 و 1200 تومانی و گازوئیل 500 تومانی در آخرین شب‌های فروردین 93 نهایی و اعلام شوند.

این شب‌ها و با نزدیک شدن اعلام نرخ نهایی سوخت مصرفی ،‌ نگرانی از سوخته شدن سهمیه موجود در کارت‌های سوخت پس از اعلام نرخ جدید بنزین و گازوئیل به همان اندازه افزایش یافته است که پیش‌تر مردم از افزایش قیمت این حامل‌ها نگران بودند.

از نیمه دوم سال گذشته با مطرح شدن اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی ، تصور مصرف بنزین لیتری 1200 تومان و گازوئیل 500تومانی بسیاری از مصرف کنندگان را نگران کرده است .

در این میان گفته می‌شود بیش از دو میلیارد تومان بنزین 400 تومانی در کارت‌های سوخت مصرف کنندگان موجود است و مردم نیز از سوخته شدن کارت‌های خود در این مرحله نگران‌اند .

در فاصله کمتر از 10روز مانده به پایان فروردین‌ماه و نزدیک شدن به اعمال فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مصرف کنندگان سوخت در کشور هر لحظه منتظر اعلام نرخ‌های جدید هستند.

پس از تعطیلات نوروز امسال ، مسئولان دولتی اظهاراتی درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی داشتند به گونه‌ای که برخی از افزایش 24درصدی قیمت این حامل‌ها خبرداده‌اند و برخی دیگر نیز گفتنه‌اند دولت موافق افزایش قیمت حامل‌ها نیست.

بر این اساس افزایش قیمت حامل‌های انرژی از ابتدای امسال آغاز شد و اولین حامل نیز قیمت گاز مصرفی بود که با افزایش 20درصدی همراه شد و قرار است قیمت دیگر حامل‌ها همچون بنزین و گازوئیل تا پایان فروردین اعلام شود.

سخنگوی دولت از مخالفت با افزایش قیمت حامل‌های انرژی سخن می‌گوید، اما از سوی دیگر وزیر امور اقتصادی و دارایی شیب افزایش قیمت‌ها را ملایم و معاون اجرایی رییس‌جمهور میزان افزایش قیمت ها را تا سقف 24 درصد اعلام می‌کند تا همان‌طور که معاون اول رییس‌جمهور می‌گوید سرنوشت تعیین قیمت بنزین به شب آخر کشیده شود.

با احتساب افزایش 24 درصدی قیمت حامل‌های انرژی و پنج درصد عوارض احتمال می‌رود قیمت بنزین معمولی نیمه یارانه‌ای حدود 550 تومان و قیمت بنزین آزاد حدود 950 تومان عرضه شود.

این درحالی است که برخی گمانه زنی‌ها حاکی از احتمال تک نرخی شدن بنزین به قیمت 800 تومان در هر لیتر یا ادامه روند دونرخی با قیمت لیتری 700 تومان برای بنزین سهمیه‌ای و 1000 تومان برای بنزین آزاد است.

همچنین قیمت گازوئیل آزاد مصرفی حدود 450تومان و CNG نیز حدود 521تومان عرضه می‌شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٣, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها