سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش 30 درصدی قیمت تجهیزات پزشکی

در سال گذشته با تفاهم نامه ای که با وزارت رفاه داشتیم تقریبا تمامی داروهایی که مشمول بیمه هم نبودند به صورت 50 درصد پوشش داده شدند که خوشبختانه در سال جاری و با توجه به منابع حاصل از هدفمندی، پوشش بیمه ای گسترده تر و بهتر خواهد شد که مقدمات این کار از چند ماه پیش شروع شده و کارگروههایی نیز در این زمینه تشکیل شده است.
معاون نظارت سازمان غذا و دارو در مورد قیمت داروهای تولید داخل در سال جاری، گفت: در نیمه نخست سال هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت و در مورد داروهای وارداتی نیز تابع تغییرات نرخ ارز هستیم ولی در این مورد نیز امکان کاهش قیمت وجود دارد.

دکتر اکبر عبداللهی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: از لحاظ تعداد پروانه داروهای ثبت شده باید گفت که در فهرست دارویی کشور حدود 2 هزار فرمول دارویی وجود دارد که این 2 هزار فرمول در تولید داخل در قالب بالای 4 هزار پروانه ساخت نمود پیدا می کند و در واردات نیز حدود 2 هزار آیتم وارداتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تفاهم نامه هایی را با سازمانهای مختلف داشتیم، اظهار داشت: در سال گذشته با تفاهم نامه ای که با وزارت رفاه داشتیم تقریبا تمامی داروهایی که مشمول بیمه هم نبودند به صورت 50 درصد پوشش داده شدند که خوشبختانه در سال جاری و با توجه به منابع حاصل از هدفمندی، پوشش بیمه ای گسترده تر و بهتر خواهد شد که مقدمات این کار از چند ماه پیش شروع شده و کارگروههایی نیز در این زمینه تشکیل شده است.

معاون نظارت سازمان غذا و دارو در مورد تجهیزات پزشکی نیز گفت: قوانین مشخصی برای قیمت گذاری تجهیزات پزشکی وجود ندارد و وزارت بهداشت برای کنترل قیمت تجهیزات پزشکی درخواستی را به هیئت دولت فرستاده تا بتواند قیمت تجهیزات پزشکی را کنترل نماید.

عبداللهی در پایان گفت: در راستای هدفمندی یارانه ها قیمت 3 گروه اصلی تجهیزات پزشکی 30 درصد کاهش خواهد داشت که این کاهش قیمت در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٠

   

پر مبحث ترین ها