سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیف: تغييرات ساختاری در اقتصاد ايران در راه است

طي چند سال آينده شاهد تغييرات ساختاري مهمي در اقتصاد ايران خواهيم بود كه رشد اقتصادي با ثبات و غير تورمي كه كليه مردم ايران، منطقه و دنيا را منتفع خواهد كرد، به همراه خواهد داشت.
رئیس کل بانک مرکزی کشورمان درجلسه مشترك روسای کل بانک های مرکزی منطقه خاور میانه و آفریقای شمالی با مدير عامل صندوق بين الملي پول دیدار کرد و گفت: در چند سال آينده شاهد تغييرات ساختاري مهمي در اقتصاد ايران خواهيم بود كه رشد اقتصادي با ثبات و غير تورمي كه كليه مردم ايران، منطقه و دنيا را منتفع خواهد كرد، به همراه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی کشورمان روز یکشنبه 24 فروردین 1393 در جلسه مشترك روسای کل بانک های مرکزی منطقه خاور میانه و آفریقای شمالی با مدير عامل صندوق بين الملي پول شرکت کرد. این جلسه به منظور تبادل نظر در خصوص چالش های موجود در منطقه تشکیل شد.

در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی طی سخنانی با اشاره به تنوع منابع و ظرفیت های اقتصادی، ارزیابی ها و کمک های فنی صندوق بین المللی پول را در حل چالش های مختلف موجود در این منطقه مفید دانست.

وی همچنین از تلاش های صندوق و مدیریت اجرایی آن نهاد در حمایت از کشورهای عرب در حال گذار جهت دستیابی به ثبات اقتصادی و تامین نیازهای اقتصادی تقدیر کرد.
در خصوص کشور ایران نیز وی سیاست های مورد نظر ریاست جمهور را دستیابی به ثبات اقتصادی کلان، افزایش رشد اقتصادی بالقوه وایجاد فرصت های اشتغال اعلام نمود.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به برنامه های در دست اقدام منجمله یکسان سازی نرخ ارز، اصلاحات بخش بودجه ای و مرحله دوم برنامه هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: عميقا اعتقاد دارد طي چند سال آينده شاهد تغييرات ساختاري مهمي در اقتصاد ايران خواهيم بود كه رشد اقتصادي با ثبات و غير تورمي كه كليه مردم ايران، منطقه و دنيا را منتفع خواهد كرد، به همراه خواهد داشت.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها