سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صرامی فروشانی:

دولت بازار ارز را چراغ خاموش کنترل کند

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٣۶    نسخه چاپی    
وی مذاکرات ژنو را در روند صعودی بازار ارز بی تاثیر ندانست و تصریح کرد: در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات ژنو قطعا ارز در مدار نزولی قرار خواهد گرفت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت می تواند با سیاست چراغ خاموش و بدون اظهار نظر، کنترل بازار ارز را در دست گیرد و بهتر است که با بررسی و تقویت این سیاست، در راستای بازگرداندن آرامش به بازار ارز و طلای کشور اقدام کند.

محسن صرامی فروشان در گفت و گو با خانه ملت درباره دلایل نوسان نرخ ارز در بازار آزاد، گفت: همواره بعد از تعطیلات نوروز به دلیل اتخاذ نکردن سیاستهای صحیح، شاهد نوسان در بازار ارز هستیم که این موضوع هر ساله رخ می دهد و یکی از دلایل رشد نرخ ارز طی روزهای اخیر محسوب می شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث اجرای فاز دوم هدفمندی بوده که به دلیل عدم تعیین تکلیف برای نرخ حامل های انرژی، ارز گران شده است.

وی مذاکرات ژنو را در روند صعودی بازار ارز بی تاثیر ندانست و تصریح کرد: در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات ژنو قطعا ارز در مدار نزولی قرار خواهد گرفت.

صرامی فروشانی افزود: برخی اظهارنظرها و تغییر مدیریت ها در سطوح مختلف می تواند در نرخ ارز تاثیر گذار باشد، از این رو باید تمامی اظهارات و تغییر مدیران با بررسی تمام زوایا صورت پذیرد تا یک اشتباه، باعث بر هم خوردن نظم در بازار نشود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با راهکارهای ایجاد ثبات در بازار نیز گفت: به طور حتم مدیریت در چارچوب قانون و همراهی قوا برای سامان دادن به بازار ارز می تواند در نرخ ها تاثیر گذار باشد، همچنین دولت می تواند با همکاری مجلس در راستای بازگرداندن آرامش به بازار گام بردارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: اگر اظهارنظرهای پراکنده ادامه یابد و مدیریت قوی شکل نگیرد احتمال افزایش نرخ ارز به دور از تصورر نیست، از این رو سیاست گذاران اقتصادی باید برای در دست گرفتن کنترل بازار، به فکر راهکارهای عملی باشند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: دولت می تواند با همان سیاست چراغ خاموش و بدون اظهار نظر، کنترل بازار ارز را در دست گیرد و بهتر است که با بررسی و تقویت این سیاست، در راستای کنترل بازار ارز و طلای کشور اقدام کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها