سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وصول بدهی‌های نفتی ایران از آمریکا

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٩:٢١    نسخه چاپی    
در مورد اولویت‌های تخصیص ارز نیز اعلام کردند که وزارت صنعت و معدن و تجارت، در این رابطه اقداماتی انجام داده و مشکلی از این بابت وجود ندارد و هرقدر که این وزارتخانه مجوز واردات بدهد، ارز به کالاها اختصاص پیدا خواهد کرد.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور رییس بانک مرکزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت و توضیحات آن‌ها از وصول بدهی‌های نفتی ایران به آمریکا خبر داد.
محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره توضیح داد: در جلسه امروز رییس بانک مرکزی و وزیر صنعت و معدن و تجارت برای پاسخگویی به سوالاتی درباره وصول منابعی که اخیرا اعلام شده آمریکا برای فروش نفت باید به ایران پرداخت می‌کرده، تخصیص ارز و برداشت از صندوق توسعه ملی حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: رییس بانک مرکزی توضیحاتی درباره وصول منابع خارج از کشور دادند و عنوان کردند که کارهای خوبی در این‌باره صورت گرفته و امکان برداشت از حساب‌ها وجود دارد؛ یعنی عدد‌هایی که از بخش فروش نفت اعلام کردند، دریافت شده و قابل برداشت است و مشکلی از این جهت نیست.

وی افزود: در مورد اولویت‌های تخصیص ارز نیز اعلام کردند که وزارت صنعت و معدن و تجارت، در این رابطه اقداماتی انجام داده و مشکلی از این بابت وجود ندارد و هرقدر که این وزارتخانه مجوز واردات بدهد، ارز به کالاها اختصاص پیدا خواهد کرد.
پورابراهیمی افزود: در مورد برداشت از صندوق توسعه ملی ایشان قبول داشتند که نحوه اعمال آن در حساب‌ها اشکال داشته اما ماهیت آن اشکالی نداشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٩:٢١

   

پر مبحث ترین ها