سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعلام تعرفه برق برای تمام مصارف

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۴٨    نسخه چاپی    
اگر چه تعرفه برق 24 درصد افزايش يافته است اما با توجه به اين که از سال 89 تاکنون هيچ تغيير قيمتي صورت نگرفته بود، اين افزايش رقم بسيار ناچيزي محسوب مي‌شود.
وزير نيرو گفت: طبق آخرين اصلاحيه، تعرفه قيمت هر کيلووات ساعت برق 494 و 2 دهم ريال و براي انواع مصارف کشاروزي، صنعت، عمومي، خانگي، خانگي مناطق عادي و گرمسير به صورت مساوي است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، حميد چيت چيان پس از نشست با اعضاي کميسيون انرژي مجلس اظهار داشت:‌ اگر چه تعرفه برق 24 درصد افزايش يافته است اما با توجه به اين که از سال 89 تاکنون هيچ تغيير قيمتي صورت نگرفته بود، اين افزايش رقم بسيار ناچيزي محسوب مي‌شود.

وزير نيرو ضمن نادرست خواندن الگوي مصرف و اسراف در مصرف آب و انرژي در کشور گفت: این روند باید اصلاح شود و ما باید همواره کمبود منابع آبی کشور را در نظر اشته باشیم، به ويژه در بخش کشاورزي نيازمند همکاري مشترکان هستيم.

چیت چیان ميانگين جهاني مصرف برق بخش خانگي را حدود 250 کيلووات ساعت اعلام کرد و گفت: بيش از 83 درصد خانوارهاي ايراني زير 300 کيلووات ساعت در ماه مصرف مي‌کنند که به نظر مي‌رسد با توجه به شرايط آب و هوايي کشورمان متوسط مصرف 250 کيلووات ساعت برق رقم منطقي براي اين بخش باشد.
وی همچنین ميزان مصرف آب را بسته به منطقه متفاوت دانست و گفت: در اروپا ميانگين مصرف سرانه روزانه آب 150 ليتر در روز است حال آن که اين ميزان در ايران که در منطقه کم باران قرار دارد، حدود 250 ليتر است.

وي درباره آنچه در کميسيون انرژي مجلس رخ داد، نيز گفت:‌ در اين نشست گزارشي از عملکرد و برنامه‌هاي سال 93 وزارت نيرو ارائه کردم و درباره ابعاد مختلف توسعه صنعت برق از جمله سرمايه‌گذاري بخش خصوصي، توسعه کاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير و کاهش تلفات شبکه مطرح شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۴٨

   

پر مبحث ترین ها