سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برای اولین بار؛

موز سیستان وبلوچستان با برند زرآباد وارد بازار شد

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۵٣    نسخه چاپی    
در گذشته این محصول به دلیل برخی باورهای سنتی جامعه کشاورز زرآباد در عین مرغوبیت و کیفیت، با گمنامی به صورت فله یا بسته بندی خارجی صادر و در بازار عرضه می شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: کارتن استاندارد بسته بندی موز با نشان ˈزرآبادˈ کنارک برای نخستین بار تولید و به بازار عرضه شد.

حسن شاولی بر روز چهارشنبه در نشست مشترک بخشدار، سرمایه گذاران صنعت بسته بندی و شماری از کشاورزان موزکار بخش زرآباد افزود: این بخش با تولید حدود 50 هزار تن موز با کیفیت و مرغوب سهم بسزایی در تولید این محصول در کشور دارد.

وی اظهار داشت: در گذشته این محصول به دلیل برخی باورهای سنتی جامعه کشاورز زرآباد در عین مرغوبیت و کیفیت، با گمنامی به صورت فله یا بسته بندی خارجی صادر و در بازار عرضه می شد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از این مشکل از اواخر سال گذشته چندین نشست با محوریت بخشداری زرآباد و جهاد کشاورزی کنارک با کشاورزان موز کار منطقه و برخی تولید کنندگان کارتن و فعالان بسته بندی و طراحی، طرح این نوع بسته بندی برگزار شد.

بخش زرآباد از توابع شهرستان کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان از توانمندیهای زیادی در حوزه کشاورزی برخوردار و تولید میوه های گرمسیری و منحصر به فرد، این منطقه را به ˈزرآباد زرخیزˈ مشهور کرده است.

به گزارش ایرنا، بخش زرآباد در همسایگی استان هرمزگان واقع شده و در بخش شیلات نیز با ایجاد اسکله صیادی شهید رضایی فعالیت خوبی دارد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۵٣

   

پر مبحث ترین ها