سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اولین اعتراض به قیمت جدید بنزین

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٣, ١۵:۵٨    نسخه چاپی    
تجربه چند ساله نشان داده است در صورت هرگونه افزایش قیمت بنزین تراکم مصرف کننده افزایش می‌یابد و این امر طبیعی است.
رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین معتقد است که بنزین سهمیه‌بندی شده از اساس اشتباه بوده است زیرا بنزین چند نرخی میزان فساد و قاچاق سوخت را افزایش می‌دهد.

ناصر رییسی‌فر با اشاره به تعیین وضعیت بنزین به صورت دو نرخی در فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: بهتر بود بنزین به صورت تک نرخی اجرا شود.
او گفت: در صورتی که بنزین به صورت سهمیه‌بندی و با چند نرخ اعمال شود، مشکلات آن نیز افزایش می‌یابد و این موضوع می‌تواند برای اقتصاد کشور فاجعه‌آفرین باشد.

به گفته رییسی‌فر هر نوع سهمیه‌بندی برای بنزین می‌تواند ایجاد فساد و رانت کند، چرا که میزان سوء‌استفاده مصرف‌کنندگان از بنزین سهمیه‌ای افزایش می‌یابد.
رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین با بیان این‌که در حال حاضر یک میلیارد و 400لیتر بنزین 400 تومانی به صورت ذخیره باقی‌مانده است، گفت: اگر بنزین سهمیه‌ای به صورت دقیق محاسبه و مدیریت می‌شد هیچ‌گاه در آستانه‌ی افزایش قیمت بنزین این میزان ذخیره در کارت‌ها باقی نمی‌ماند.

او هم چنین با اشاره به این‌که در آخرین روزهای اعلام نرخ بنزین جایگاه‌های سوخت با افزایش تراکم و مصرف‌کننده مواجه شدند، گفت: تجربه چند ساله نشان داده است در صورت هرگونه افزایش قیمت بنزین تراکم مصرف کننده افزایش می‌یابد و این امر طبیعی است.

به گفته رییسی‌فر این‌که مردم ساعت‌ها در صف‌ها می‌ایستند تا یک باک بنزین ذخیره کنند جالب است اما همواره این فراز‌ و نشیب مصرف بنزین تا دوماه پس از افزایش قیمت‌ها ادامه دارد.
طبق اعلام دولت نرخ‌ بنزین به صورت سهمیه‌ای هر لیتر 700 تومان و آزاد هر لیتر 1000 تومان اعلام شده است. سهمیه بنزین‌ 400 تومانی مانده از قبل در کارت‌های سوخت نیز همچنان قابل استفاده است.

منبع: ایسنا
telegram 19dey.com
pحسن    5 اردیبهشت 1393 22:29
مرگ یکبار شیون یگبار نرخ باید یکسان سازی و باکشورهای همسایه یکی باشد و حقوق هم مانند کشور های دیگر البته به نصف هم راضی هستیم
  • 0
حامد    6 اردیبهشت 1393 10:27
از روزی که دولت قبلی بسان یک قهرمان سهمیه بندی بنزین را اعلام کرد جرقه گرانی و تورم را زد و دادن یارانه و اشتباهات پی در پی بعدی اقتصاد و زندگی مردم را آشفته کرد. ایکاش نه بنزین و نه هیچ حامل انرژی گران نمیشد و یارانه پرداخت نمیگردید ومسلما زندگی مردم با همان وضعیت پیش از سال 84 ادامه مییافت . قطعا هم بنفع مردم بود و هم دولت دچاراین سردرگمی نمیشد. آقای روحانی انتظار تکرار این اشتباهات را ازشما نداشتیم
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٣, ١۵:۵٨

   

پر مبحث ترین ها