سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فولادگر:

معاملات سهام عدالت تا پایان سال آزاد نمی‌شود

در جلسه امروز موضوع زمان آزادسازی معاملات سهام عدالت نیز در کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی نیز بررسی شد که براساس قانون باید معاملات سهام عدالت سال 96 آزاد شود. این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در حال حاضر 30 درصد از مبالغ سهام عدالت به دولت پرداخته شده است و اگر دولت قصد دارد معاملات سهام عدالت در سال جاری انجام شود باید در این زمینه لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.
رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت در جلسه امروز کمیسیون بررسی شد، براساس اصل 44 قانون اساسی آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت باید سال 96 انجام شود که اگر دولت قصد دارد این کار در سال جاری انجام شود باید به مجلس لایحه ارائه کند.

حمید رضا فولادگر در گفت و گو با خانه ملت افزود: جلسه امروز کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی با حضور پورحسینی رئیس سازمان خصوصی سازی و پاریزی معاون وزیر اقتصاد با محوریت موضوعات معاملات سهام عدالت و اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه گزارش رسمی رئیس سازمان خصوصی سازی از عملکرد این سازمان به اعضای کمیسیون اصل 44 قانون اساسی مجلس تصریح کرد: در این جلسه توضیحاتی درباره نحوه واگذاری‌ها که تاکنون انجام شده، ارائه شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی در 8 ماه گذشته حدود 24 هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده که دلیل تفاوت آن با آمار قبلی که در این زمینه ارائه شده این است که تنها این میزان از مصوبات در این زمینه اجرایی شده است.

فولادگر افزود: باید توجه داشت از میزان 124 هزار میلیارد تومان سهام شرکت هایی که تاکنون براساس اصل 44 قانون اساسی واگذار شده 30 هزار میلیارد تومان آن مربوط به سهام عدالت، 40 هزار میلیارد تومان بابت رد دیون و 54 هزار میلیارد تومان آن از طریق سازمان بورس اوراق بهادار و مزایده انجام شده است.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد که برای ادامه خصوصی سازی رویکردها به نحوی تغییر کند که واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی انجام شود و نباید فراموش کرد که بیش از 80 درصد از میزان واگذاری‌ها که تاکنون انجام شده بابت رد دیون بوده است.

فولادگر گفت: در جلسه امروز موضوع زمان آزادسازی معاملات سهام عدالت نیز در کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی نیز بررسی شد که براساس قانون باید معاملات سهام عدالت سال 96 آزاد شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در حال حاضر 30 درصد از مبالغ سهام عدالت به دولت پرداخته شده است و اگر دولت قصد دارد معاملات سهام عدالت در سال جاری انجام شود باید در این زمینه لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس یادآور شد: در جلسه امروز کمیسیون نمایندگان مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات نیز حضور داشتند و محورهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی و راهکارهای دستیابی به اهداف آن بررسی شد.

لازم به ذکر است مقرر شده بود زنگنه وزیر نفت در جلسه امروز رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس حضور یابند که با هماهنگی‌های انجام شده به جلسه نیامدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩٣, ٢١:١٨

   

پر مبحث ترین ها