سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جلیل سرقلعه مطرح کرد:

مجلس در شرایط فعلی موافق افزایش قیمت بلیت هواپیما نیست

وی با بیان اینکه آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما اکنون در حد گمانه زنی بوده و تصمیمی برای آن گرفته نشده است،گفت: اخبار منتشر شده در اینباره نیز تنها از طرف یک مسئول میانی مطرح شده، در صورتی که افزایش نرخ بلیت هواپیما باید ابتدا در کمیسیون عمران مجلس بررسی و پس از آن، نرخ ها افزایش یابد.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان هواپیمایی باید در ازای افزایش قیمت‌ها، سطح خدمات را هم افزایش دهد، چرا که در شرایط فعلی افزایش قیمت قابل قبول کمیسیون عمران نیست.

مجید جلیل سرقلعه در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما اکنون در حد گمانه زنی بوده و تصمیمی برای آن گرفته نشده است،گفت: اخبار منتشر شده در اینباره نیز تنها از طرف یک مسئول میانی مطرح شده، در صورتی که افزایش نرخ بلیت هواپیما باید ابتدا در کمیسیون عمران مجلس بررسی و پس از آن، نرخ ها افزایش یابد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین دولت اگر قصد افزایش نرخ بلیت هواپیما را دارد باید در ازای آن شرایط را برای خدمات دهی و تعداد پرواز بیشتر فراهم کند.

وی ادامه داد: کمیته حمل ونقل مجلس نیز حساسیت بسیار بالایی نسبت به حمل و نقل هوایی داشته و در صورتی که در ازای این افزایش قیمت، سطح خدمات و ایمنی رشد نیابد قابل قبول نیست، چراکه اکنون هم با توجه به سوانح هوایی رخ داده انتقادات بسیاری به سازمان هواپیمایی وارد بوده و افزایش نرخ بلیت هواپیما در شرایط فعلی قابل قبول کمیسیون عمران نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش نرخ بلیت هواپیما در وضعیت کنونی با کاهش استقبال مواجه نمی شود، اظهار داشت: مشتریان سفرهای هوایی اغلب اقشار مرفه هستند و با رشد قیمت پروازهای هوایی، فشاری به آنها وارد نخواهد شد، اما در این بین قشر میانی هم برخی مواقع از پروازهای هوایی استفاده می کنند که باید این دسته هم مورد توجه مسئولین قرار گیرند.

نماینده مردم لردگان در مجلس گفت: باید توجه داشت که قیمت تمام کالاها با تورم گران می شود، از این رو اگر افزایش نرخ بلیت هواپیما هم با شیب ملایم باشد به عقیده بنده باید از آن استقبال کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١۵:۴۴

   

پر مبحث ترین ها