سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشتی آرای:

نتیجه مذاکرات هسته ای تاثیری بر قیمت طلا ندارد

در حال حاضر بیشترین تاثیر پذیری بازار سکه از نوسانات نرخ جهانی است و به جزء امروز که یک شوک قیمتی در بازار رخ داد، قیمت ها با ثبات بود و این بیانگر کم تاثیر شدن نتیجه مذاکرات بر بازار داخلی است.
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر بازار طلا در روزهای آینده را آرام پیش بینی کرد و گفت: نتیجه مذاکرات هسته ای تاثیر چندانی بر بازارهای جهانی طلا نداشته و باعث شد که در بازار داخلی هم شاهد ثبات باشیم.

محمد کشتی آرای در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با تاثیر مذاکرات 1+5 بر قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: همواره نتیجه مذاکرات بر بازار جهانی تاثیر گذار است، اما به دلیل مثبت بودن جنبه آن، بازارهای جهانی هم ملتهب نشد و قیمت ها با ثبات نسبی همراه بودند.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود: در حال حاضر بیشترین تاثیر پذیری بازار سکه از نوسانات نرخ جهانی است و به جزء امروز که یک شوک قیمتی در بازار رخ داد، قیمت ها با ثبات بود و این بیانگر کم تاثیر شدن نتیجه مذاکرات بر بازار داخلی است.
وی تصریح کرد: به هر حال این مذاکرات سالهاست که در حال انجام بوده و هنوز هم ادامه دارد، اما ثبات حاکم بر بازار حاکی از مقاومت اقتصاد و بازار داخلی از عوامل روانی است.

وی بیان کرد: نتیجه این مذاکرات باعث شد که انس جهانی طلا 3 دلار افزایش یابد و قیمت ها در بازار داخلی نیز در طول روز کاملا منطبق با قیمت جهانی بود، تنها ابتدای صبح شاهد نوسان بودیم که آن هم بلافاصله رفع و قیمتها واقعی شد.
کشتی آرای همچنین در رابطه با پیش بینی بازار طلا طی روزهای آتی گفت: بازار طلا حداقل تا 48 ساعت آینده با ثبات همراه خواهد بود و امیدواریم که این ثبات ادامه داشته باشد.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در رابطه با دلایل این ثبات اذعان داشت: تاثیر پذیری بازار داخلی از بازار جهانی و نرخ دلار بوده و طی روزهای آینده احتمال نوسان نرخ طلا و سکه در بازار ناچیز است، چون بازارهای جهانی تعطیل بوده و احتمال بروز حباب هم وجود نخواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها