سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نمایندگان مجلس برای ضبط اموال و دارایی بدهکاران کلان بانکی طرح ارائه می دهند

در این طرح به‌دنبال رفع محدودیت‌ها برای استفاده از وثیقه‌ها هستیم و همچنین دولت اجازه یابد برای وصول طلب بانک‌ها از اموال و دارایی بدهکاران استفاده کند.
رئیس کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس به‌دنبال تهیه طرحی هستند که براساس آن دولت اجازه یابد برای وصول طلب بانک‌ها از اموال و دارایی بدهکاران استفاده کند.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز و رئیس کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم از تهیه طرحی در مورد برخورد با بدهکاران بانکی خبر داد و اظهار داشت: نمایندگان مجلس به‌دنبال تهیه طرحی هستند تا برای وصول بدهی بدهکاران بانکی از اموال دارایی آنها استفاده کنند و در صورتی هم که اموال آنها به نام فرد دیگری باشد، به‌شکلی با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: اکنون فقط می‌توان از وثیقه‌ بدهکاران استفاده کرد که برای این موضوع هم محدودیت‌هایی وجود دارد لذا به‌دنبال یک مجوز قانونی هستیم تا برای وصول بدهی بدهکاران بانکی از اموال و دارایی آنها استفاده کرد.
این نماینده مجلس افزود: در این طرح به‌دنبال رفع محدودیت‌ها برای استفاده از وثیقه‌ها هستیم و همچنین دولت اجازه یابد برای وصول طلب بانک‌ها از اموال و دارایی بدهکاران استفاده کند.

قادری بر همین اساس تصریح کرد: این موضوع به‌صورت یک نظر و ایده بین برخی از نمایندگان مطرح است و از مرکز پژوهش‌های مجلس خواسته شده بررسی‌های لازم را انجام و نقطه نظرات خود را در این باره اعلام کند تا به‌صورت یک طرح جامع و کامل در مجلس مطرح شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩٣, ١٨:١٩

   

پر مبحث ترین ها