سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار نعمت زاده به معادن غیرفعال

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٣١    نسخه چاپی    
ما صنایع با ارزش افزوده بالایی داریم که می‌توانند در کنار معادن بزرگ ما فعالیت کنند، معادن سنگ‌آهن، مس و ذغال‌سنگ می‌توانند صنایع جانبی زیادی را در کنار خود داشته باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معادن غیرفعال در صورت عدم بازگشت به چرخه اقتصادی کشور به مزایده گذاشته می‌شوند.
به گزارش فارس، محمدرضا نعمت‌زاده عصر امروز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی خضرای کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر چند گروه بزرگ بخش خصوصی در حوزه معادن کشور فعال هستند و امیدواریم سرمایه‌گذاران بزرگ دیگر به این حوزه وارد شوند.

وی بیان داشت: ما صنایع با ارزش افزوده بالایی داریم که می‌توانند در کنار معادن بزرگ ما فعالیت کنند، معادن سنگ‌آهن، مس و ذغال‌سنگ می‌توانند صنایع جانبی زیادی را در کنار خود داشته باشند.
نعمت‌زاده تصریح کرد: نیمی از معادن سنگ‌آهن کشور در کرمان است و این استان موقعیت خوبی برای تولید و صنعت دارد.
وی افزود: در گذشته عده‌ای پروانه‌ اکتشاف و بهره‌برداری دریافت کردند، اما به دلایلی نتوانستند کار را ادامه دهند که تمام این پروانه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در صورتی که بهره‌برداران معادن غیرفعال نتوانند به تولید بازگردند، پروانه آنها باطل و از طریق مزایده واگذار می‌شوند.

نعمت‌زاده با بیان اینکه صنایع ما با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کنند، خاطرنشان کرد: 40 درصد از صنایع کشور به دلایل مختلف از جمله بی‌تدبیری، مشکلات داخلی، تحریم و ... دچار مشکل شده‌اند.
وی بیان داشت: شاید به ظاهر مشکل سرمایه در گردش است، اما همه مشکلات با سرمایه رفع نمی‌شود، نخستین مشکل مدیریت است.
نعمت‌زاده گفت: بانک‌ها با وجود منابع محدود به صنایع کمک می‌کنند، قطع روابط بانکی با خارج از کشور و نبود فاینانس سبب شده تا بانک‌ها دچار مشکل شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شعار سال بیان داشت: تولید راهی برای مقابله با مشکلات است، در حال حاضر از روند نزولی صنایع کاسته شده و ما شاهد روند رو به رشدی هستیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٣١

   

پر مبحث ترین ها