سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زمان آزادسازی قیمت بلیت هواپیما همچنان در ابهام

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩٣, ١۶:١٢    نسخه چاپی    
به نظرمی رسد به علت فراهم نبودن زمینه و زیرساخت‌های لازم مسئولان وزارت راه و شهرسازی هنوز در نحوه و چگونگی اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما دچار ابهام هستند و تاخیراتی که مشاهده می شود ناشی از این ابهامات است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه چگونگی اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما هنوز برای خود مسئولان راه و شهرسازی شفاف نیست، گفت: ابهامات و اشکالاتی که در این زمینه وجود دارد علت اصلی تعلل در اجرای قانون آزادسازی نرخها است.

علیرضا خسروی در گفت وگو با خانه ملت درباره تعلل و تاخیرات بوجود آمده در اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما که در برنامه پنجم توسعه آمده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی بر اجرای قانون آزاد سازی نرخ بلیط هواپیما تاکید و اصرار زیادی دارد اما از سوی دیگر انتقاداتی در این زمینه مطرح است که به احتمال زیاد تاخیر به وجود آمده در اجرای این قانون به علت رفع اشکالات و ایرادات مورد نقد است.
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم فراهم سازی شرایط و زیرساخت های لازم برای آزادشدن نرخ بلیط هواپیما، افزود: در حال حاضر میانگین سنی بیشترهواپیماهای موجود در ناوگان هوایی کشور بیشتر از 25 سال است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: انتظار می رود در صورت اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما که قطعا افزایش نرخ ها را به دنبال دارد قیمت‌ها متناسب با نوع و کیفیت هواپیماها و خدماتی که از سوی ایرلاین‌ها به مسافران ارائه می شود تعیین شود.
خسروی ادامه داد: به نظرمی رسد به علت فراهم نبودن زمینه و زیرساخت‌های لازم مسئولان وزارت راه و شهرسازی هنوز در نحوه و چگونگی اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما دچار ابهام هستند و تاخیراتی که مشاهده می شود ناشی از این ابهامات است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امیدواریم تعلل های پیش آمده در اجرای قانون آزادسازی نرخ ها به اجرای بهتر این قانون و نرخ گذاری مناسب منجر شود، تصریح کرد: هنوز توافقات ژنو به تحول و اتفاق خاصی در صنعت هواپیمایی منجر نشده است چرا که طرف مقابل قطعاتی را که قصد دارد به ایران دهد قطعاتی است که برای آنها استفاده ای ندارد و در انبار مانده است.

وی افزود: اگر توافق کنندگان ژنو نیت صادقانه و قصد کمک به ایران دارند باید از هواپیماهای نو و قطعات به روز در اختیار ایران قرار دهند، گفت: تا کنون معلوم شده است که آنها صداقت ندارند و گفتار و عملشان یکی نیست.
خسروی درباره بهبود کیفیت خدمات ایرلاینها بعد از اجرای قانون آزادسازی نرخها، گفت: شاید برای مدت زمان کوتاهی سطح و کیفیت خدمات بهبود یابد اما این ارتقا کیفی موقت بوده و ماندگاری ندارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایجاد بازار رقابتی سالم و تلاش برای ارائه خدمات کیفی تر از سوی ایرلاینها تنها راه بهبود کیفیت خدمات و ماندگاری این خدمات کیفی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩٣, ١۶:١٢

   

پر مبحث ترین ها