سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تقسیط حق بیمه ساختمانی امکانپذیر شد

در صورتی که حق بیمه متعلقه تقسیط شده باشد واحدهای اجرایی به هنگام صدور گواهی ساختمانی در ذیل گواهی به شهرداری اعلام می کنند که گواهی صادره صرفا برای صدور پروانه ساخت بوده و دریافت پایان کار منوط به ارائه گواهی عدم بدهی از سوی شعبه ذیربط تامین اجتماعی خواهد بود.
مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت حق بیمه ساختمانی به منظور حمایت از مالکان به صورت تقسیط، توسط سازمان تامین اجتماعی امکانپذیر شد.

به گزارش ایرنا، «مهرداد قریب» اظهار داشت: مالکینی که با مراجعه به شهرداری ها تقاضای صدور پروانه ساختمانی می کنند و به علت عدم تمکن مالی توان پرداخت حق بیمه ساختمانی سهم کارفرمایان موضوع ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 9 آبان 86 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مواد 3 و 5 قانون یادشده را به صورت یکجا نداشته باشند، در صورت ارائه درخواست کتبی و ارائه تضامین لازم می توانند نسبت به تقسیط آن اقدام کنند.

وی افزود: طبق قانون، صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری منوط به پرداخت کامل حق بیمه ساختمانی و صدور گواهی عدم بدهی از سوی واحدهای اجرایی است.
قریب تصریح کرد: در صورتی که حق بیمه متعلقه تقسیط شده باشد واحدهای اجرایی به هنگام صدور گواهی ساختمانی در ذیل گواهی به شهرداری اعلام می کنند که گواهی صادره صرفا برای صدور پروانه ساخت بوده و دریافت پایان کار منوط به ارائه گواهی عدم بدهی از سوی شعبه ذیربط تامین اجتماعی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در صورت عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر وصول حق بیمه مربوطه وفق ماده 50 قانون و آیین نامه اجرایی مربوطه انجام می پذیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩٣, ١٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها