سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چک پول‌های 100 هزار تومانی فردا عرضه می شود

بررسی شاخص تولید‌کننده نیز بیانگر ادامه‌ی روند کاهشی تورم است و به احتمال زیاد نرخ تورم افزایش نیافته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
رییس کل بانک مرکزی گفت: چک پول‌های 100 هزار تومانی از فردا در بازار عرضه می شود.
به گزارش «تیک» و به نقل از ایرنا، ولی‌الله سیف صبح امروز در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بانک، بیمه و بورس در خصوص زمان ورود چک پول‌های 100 هزار تومانی گفت: این چک پول‌ها طی امروز و فردا وارد بازار خواهد شد.
رییس کل بانک مرکزی همچنین با بیان این‌که می‌ توانیم کالاهای غیرتحریمی و مورد نیاز را از اقساط آزاد‌شده خریداری کنیم، گفت: بخشی از این منابع نیز صرف ورود اسکناس مورد نیاز بازار به داخل خواهد شد.
وی در مورد واریز قسط ششم دارایی‌ها طبق توافق ژنو نیز اظهار داشت: این قسط در شرف انتقال است و به محض دریافت اخبار آن از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد.
سیف در مورد این‌که مبالغ به دست آمده از دارایی‌های بلوکه شده صرف خرید چه کالاهایی خواهد شد، گفت: منابع آن کاملا آزاد است و بنا به اراده بازار می‌توانیم خرید‌ها را انجام دهیم که البته نیازهای اساسی موجود در کشور نیز در هزینه‌ی این دارایی‌ها مورد توجه قرارمی‌گیرد.
وی در مورد پیش‌بینی نرخ تورم در خرداد‌ماه با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم بیان کرد: با توجه به ارقام اعلامی در اردیبهشت‌ماه و بررسی‌هایی که انجام شده شاهدیم که نرخ تورم مدیریت شده است و افزایش قیمت‌ها در بین ماه‌های گذشته تقسیم شد.
رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: بررسی شاخص تولید‌کننده نیز بیانگر ادامه‌ی روند کاهشی تورم است و به احتمال زیاد نرخ تورم افزایش نیافته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩٣, ١۵:۵٩

   

پر مبحث ترین ها