سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یك كارشناس مسائل اقتصادی :

روحانی از وقوع فاجعه در اقتصاد كشور جلوگیری كرد

دولت روحانی باید به جای بالا بردن قیمت نهاده ها با گرفتن مالیات بیشتر از ثروتمندان سیستم اقتصادی را بهبود بخشد و همچنین به جای اعمال تئوری های اقتصادی راست گرایان از نظریه های اقتصاددانان زبده استفاده كند.
یك كارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به عملكرد مثبت و قابل قبول دولت روحانی درعرصه اقتصاد كشور گفت: روحانی توانست با سیاست تعدیل اقتصاد را از ورود بیشتر در ورطه فاجعه نجات دهد.

مهدی تقوی كارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در ارزیابی عملكرد دولت روحانی در عرصه اقتصاد با توجه به نزیدیك شدن به 24 خرداد و انتخاب ایشان به ریاست جمهوری اظهار داشت: روحانه در زمینه دیپلماسی بسیار مثبت عمل كرده است بطوری كه تحریم ها در حال برطرف شدن است كه قطعا این روند فضای اقتصاد كشور را بهتر خواهد كرد.

وی با اشاره به اینكه حضور روحانی در مسند ریاست جمهوری كشور منجر به آرامتر شدن فضای اقتصاد كشور شد، تصریح كرد: تیم اقتصادی دولت كنونی بیش از دولت گذشته معقولانه عمل كرده و ثبات نسبی را در اقتصاد بوجود آورد.

تقوی در ادامه با اشاره هدفمندی یارانه ها گفت: هدفمندی كه از جمله میراث های دولت احمدی نژاد است بیش از هدفمند كردن یارانه ها منجر به سرهم بندی یارانه ها و افزایش بیكاری و تورم 40 درصدی شد كه البته روحانی توانست این فاجعه را تعدیل كند.

وی با اشاره به اینكه هدف دولت ها افزایش رفاه مردم است از گران كردن قیمت بنزین در دولت كنونی انتقاد كرد و آن را یكی از جنبه های نامناسب عملكرد اقتصادی دولت روحانی عنوان كرد.

این اقتصددان خاطرنشان كرد: دولت روحانی باید به جای بالا بردن قیمت نهاده ها با گرفتن مالیات بیشتر از ثروتمندان سیستم اقتصادی را بهبود بخشد و همچنین به جای اعمال تئوری های اقتصادی راست گرایان از نظریه های اقتصاددانان زبده استفاده كند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٣-١٣٩٣, ١٣:۴٧

   

پر مبحث ترین ها