سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انصاری:صادرات نفت ایران به ۵.۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

وی با تاکید بر اینکه دولت در حال آواربرداری از اقتصاد زلزله زده کشور است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت در نخستین قدم توانست تورم 44 درصدی را مهار و منابع هدفمندی یارانه‌ها را در مسیر صحیح هدایت کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در حال حاضر توان تولید نفت ایران به دوران پیش از تحریم‌ها رسیده و به زودی روزانه ۵.۵ میلیون بشکه نفت در کشور تولید و صادر می‌شود.

به گزارش تسنیم ، حجت‌الاسلام مجید انصاری در همایش امید و انتظار (نکوداشت خلق حماسه سیاسی 24 خرداد) ، با بیان اینکه امروز پیکره جهان اسلام از توطئه‌های عمیقی خونین است، گفت: نبود انسجام در بین کشورهای جهان اسلام و نیز نبود رهبر شایسته در میان کشورهای اسلامی سبب وقایع اخیر شده است.
حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه اگر امروز ملت و انقلاب ایران شکست نخورده و قدرتهای جهان را به زانو درآورده است، به سبب عامل رهبری و یکپارچگی ملت است، افزود: اگر انقلاب مصر از طریق دمکراسی آمریکایی به دست نظامیان افتاده است و یا تکفیری‌های وحشی در عراق جولان می‌دهند، به سبب نبود رهبری شایسته وانسجام ملی و اسلامی است.
وی با انتقاد از نسل‌کشی گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه گفت: اسلام این گروه اسلام اموی است و هیچ ارتباطی با اسلام محمدی ندارد، زیرا اسلام پیغمبر سرشار از محبت و رحمت است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اسلام ناب محمدی را اسلام مدارا با دشمن و دوستی با یکدیگر دانست و تصریح کرد: امروز مزدوران آمریکایی و اسرائیل بر اساس رهنمودهای روحانی‌های درباری کافرشان بسیاری از مسلمانان را کافر قلمداد می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه امروز به لطف خداوند پرچم امید و اعتدال برگرفته از مکتب انتظار و رسول خدا (ص) و حضرت علی (ع) در کشور به اهتزاز درآمده است، افزود: متاسفانه دلواپسانی در حد اقلیت عنوان می‌کنند که حکومت حضرت علی (ع) قربانی مذاکره و اعتدال شد، اما در پاسخ به آنها باید گفت آن حضرت قربانی متحجران شد.

ایران هرگز میدان جولانگاه تکفیری‌ها نخواهد شد
حجت‌الاسلام انصاری با تاکید بر اینکه ایران هرگز میدان جولانگاه تکفیری‌ها نخواهد شد، گفت: اربابان این گروه درصدد هستند بذر اختلاف میان شیعه و سنی را بکارند و اتحاد موجود را برهم زنند.
وی با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری همه مقامات کشور از رهبری، رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و غیره به شکل مستقیم و غیرمستقیم از رای مردم قدرت می‌گیرند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از رای آزاد مردم قدرت گرفته و اگر کسی در مسیر دولت برآمده از رای مردم، سنگ اندازی کند، در واقع خود فتنه است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در هشت ماه گذشته گامهای موثری در راستای حل مشکلات مردم برداشته است، افزود: برخی با انواع شیوه‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی تلاش می‌کنند ذهن مردم را مشوش کنند، اما دولت تدبیر و امید گام‌هایش با تدبیر است.

دولت در حال آواربرداری از اقتصاد زلزله زده کشور است
وی با تاکید بر اینکه دولت در حال آواربرداری از اقتصاد زلزله زده کشور است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت در نخستین قدم توانست تورم 44 درصدی را مهار و منابع هدفمندی یارانه‌ها را در مسیر صحیح هدایت کند.
حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه دولت شجاعانه به میدان مذاکرات وارد شد، گفت: برخی در گوشه‌ای ایستاده و این مسئله را درشت نمایی می‌کنند، همانند فردی که در آن سوی جوی ایستاده و رجز می‌خواند.
وی جامعه جهانی را همانند یک دهکده توصیف کرد که نمی‌توان در آن تند گویی و یا بدزبانی کرد و افزود: دولت سعی کرد با غبارزدایی از چهره ملت نشان دهد که این کشور اهل زورگویی نیست و تیم هسته‌ای را وارد مذاکرات سخت و نفس‌گیر کرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور از شکسته شدن دیوار تحریم‌ها و حذف سایه سنگین این مسئله از سر بانک‌ها و صنعت کشتیرانی ایران خبر داد و اظهار کرد: دشمنان قصد داشتند فروش نفت ایران را به روزانه 500 بشکه کاهش دهند که خوشبختانه در حال حاضر توان تولید نفت ایران به دوران پیش از تحریم‌ها رسیده و طبق وعده وزیر نفت در آینده‌ای نزدیک روزانه 5.5 میلیون بشکه نفت در کشور تولید و صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه امروز ایران مشتریان پایداری برای نفت در سطح جهان پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه دیدار رئیس جمهور کشورمان با روسای جمهور چین و سوریه ثمرات مثبتی داشته است.

عده‌ای می‌خواهند دل مردم را خالی کنند
حجت‌الاسلام انصاری با انتقاد از اینکه عده‌ای می‌خواهند دل مردم را خالی کنند، افزود: در گذشته حتی مدیران کل کشورها نیز خواهان دیدار با مقامات ایرانی نبودند، اما امروز به پشتیبانی ملت و نقشه راه ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری از رئیس جمهور کشورمان دعوت می‌کنند و یا در صف دیدار با وی می‌ایستند.
وی با تاکید بر اینکه برخی‎‌ها در سایت‌ها و پایگاه‌های خبری خود علیه دولت منفی بافی می‌کنند، گفت: دولت توانسته تمامی منابع مالی یارانه‌ها را که میراث نادرست گذشته است، تامین و حقوق افزایش یافته کارکنان دولت را پرداخت کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت 5 هزار میلیارد تومان را به بسته سلامت اختصاص داده است، گفت: بر اساس این طرح از این پس روستائیان 5 درصد و شهرنشینان 10 درصد هزینههای درمانی را می‌پردازند و برای نخستین بار هزینه بیماران صعب العلاج نیز پرداخت می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر مانند دولت‌های قبلی پول بادآورده ندارد، تصریح کرد: دولت با عمل به توصیه مقام معظم رهبری که بارها تاکید فرمودند بیمار نباید دغدغه‌ای جز بیماری داشته باشد، توسعه و تسهیل درمان را در دستور کار قرار داده است.

دولت هرگز مشوق فرهنگ غربی نبوده است
حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه عده‌ای در مورد عرصه‌های فرهنگی کشور ابراز نگرانی می‌کنند، گفت: این دولت هرگز مشوق فرهنگ غربی نبوده است و مردم خود آگاه هستند و مشکلات این عرصه را حل خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 75 درصد زنان ترکیه داوطلبانه حجاب اسلامی می‌پوشند، تصریح کرد: همان طور که مردم در طول 35 سال گذشته مسجد و حسینیه ساخته‌اند، در آینده نیز به وظایف خود عمل می‌کنند.

روحانیت در هیچ دورانی وابسته به دولت نبوده است
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه روحانیت در هیچ دورانی وابسته به دولت نبوده است، افزود: مردم بهتر از هر فرد و گروهی می‌دانند که چگونه رفتار کنند.
وی با تاکید بر اینکه دولت برای ترفیع فرهنگ ایثار و شهادت تلاش بسیار دارد، گفت: این دولت قانون جامع خدمات ایثارگران را که مدت‌ها معطل مانده بود، ابلاغ کرده است.
حجت‌الاسلام انصاری با اشاره به اینکه در سنوات گذشته میان علما و مراجع و مدیران کشوری فاصله بود، اظهار کرد: امروز تمام وزرا به خدمت مراجع می‌روند و از نقطه نظرات آنها استفاده کرده و مشاوره می‌گیرند.
وی با بیان اینکه در دولت پیشین اختلاف میان دو قوه مجریه و مقننه از حد یک نماینده و یا وزیر فراتر رفته بود و رئیس مجلس با رئیس قوه مجریه در نزاع و درگیری بودند، افزود: سیاست دولت یازدهم اعتدال سیاسی به دور از رقابت‌های کودکانه است و اصولگرایان و اصلاح طلبان متدین و انقلابی که از شاگردان مکتب امام هستند، در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩٣, ١١:١٠

   

پر مبحث ترین ها