سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرداخت وام‌های کلان قرض‌الحسنه به کارمندان بانک‌ها صحت ندارد

حال این‌که چه کسی آمده در بین اسامی چند صد هزار نفر کارمندان و غیرکارمندان را جدا کرده و به این نتیجه رسیده که حدود 70 درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها به کارمندان آنها پرداخت شده جای تعجب دارد.
معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان این‌که بانک‌ها به کارمندان خود وام می‌دهند، تصریح کرد: آمار و ارقام مبنی بر اختصاص تسهیلات تا 70 درصد منابع قرض‌الحسنه به کارمندان را نمی‌پذیریم.

حمید تهران‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برخی انتقادات مبنی بر این‌که بانک‌ها تا 70 درصد منابع قرض‌الحسنه خود را به کارمندانشان وام می‌دهند، گفت: تعجب می‌کنم و متحیرم که این آمارها چگونه و با چه نسبتی محاسبه شده است.
وی افزود: آمارهای قرض‌الحسنه اخذ می‌شود اما این‌که چگونه و به چه کسانی پرداخت می‌شوند را نمی‌دانم با چه متری اندازه‌گیری کرده‌اند، اما هرچه هست مقیاس درستی نیست.

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به تفکیک قرض‌الحسنه به سرفصل‌های مختلف گفت: در پشت هر فصل بخش دیگری قرار دارد که در هر کدام اسامی افراد قرار می‌گیرد. حال این‌که چه کسی آمده در بین اسامی چند صد هزار نفر کارمندان و غیرکارمندان را جدا کرده و به این نتیجه رسیده که حدود 70 درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها به کارمندان آنها پرداخت شده جای تعجب دارد.

تهران‌فر هم‌چنین با بیان این‌که در مورد میزان سرمایه‌گذاری نیز بسیاری در بوق و کرنا کردند که بانک‌ها هرچه تسهیلات می‌گیرند به شرکت‌داری اختصاص می‌دهند، تاکید کرد: اما وقتی که آمار را به طور دقیق بررسی کردیم‌ واقعا اینگونه نبود. به‌طوری که اگر سقف سرمایه‌گذاری 40 درصد بود آمارها بیانگر رشد میانگین 49 تا 50 درصدی بودند نه 500 درصدی که عنوان می‌شد.
وی با بیان این‌که به‌طور حتم با بانک‌های متخلف برخورد خواهیم کرد، یادآور شد: اما هرگونه برخورد باید منطقی و عادلانه و همچنین در چارچوب بررسی‌های درست باشد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٣-١٣٩٣, ٠٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها