سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حداکثر افزایش نرخ بلیت هواپیما 30 درصد اعلام شد

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:۴٢    نسخه چاپی    
خداکرمی با بیان این که شرکت های هواپیمایی براساس زمان فروش بلیت و در مسیرهای مورد نظر سعی در جذب حداکثری مسافر دارند، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری نرخ های متنوع شرکت هایی را که با نرخ های بالاتر از 30 درصد نرخ های قبلی را ارائه کنند تائید نمی کند.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: براساس طرح متنوع‌سازی قیمت‌ها، شرکت های هواپیمایی طبقه بندی مختلفی از نرخ ها را به سازمان ارائه کرده اند که از 30 درصد پایین تر از نرخ های قبلی تا حداکثر 30 درصد بالاتر از آن نرخ ها پایان می یابد.

محمد خداکرمی ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما که براساس بند "ب" ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه کشور اجرایی شده بود هفته گذشته آغاز و دستورالعملی در راستای نظارت بر حسن اجرای این طرح تهیه و جهت اجرا به شرکت هواپیمایی ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: در همین راستا شرکت های هواپیمایی، ضمن اعلام نرخ های متنوع به سازمان هواپیمایی کشوری که در برخی مسیرها پائین تر از نرخ های فعلی و تا درصدی بالاتر از آن تعیین شده است به کار فروش خود ادامه می دهند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: شرکت های هواپیمایی می توانند فهرست نرخ های متنوع خود در مسیرهای مختلف را به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال کنند و سازمان با بررسی فهرست نرخ های هر شرکت، بلامانع بودن به کار گیری نرخ ها را به شرکت ها ابلاغ می کند.
خداکرمی با بیان این که شرکت های هواپیمایی براساس زمان فروش بلیت و در مسیرهای مورد نظر سعی در جذب حداکثری مسافر دارند، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری نرخ های متنوع شرکت هایی را که با نرخ های بالاتر از 30 درصد نرخ های قبلی را ارائه کنند تائید نمی کند.

تایید نرخ بلیت پروازهای 4 شرکت هواپیمایی

وی با اشاره به اینکه تاکنون فهرست نرخ های شرکت های متعددی به این سازمان واصل شده که اعمال نرخ های چهار شرکت آسمان، ماهان، آتا و تابان تائید و برای اجرا ابلاغ شده است، افزود: فهرست ارسالی سایر شرکت های هواپیمایی در حال بررسی قرار دارد که به زودی نتیجه به شرکت های مذکور اعلام خواهد شد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: شرکت های هواپیمایی باید فهرست نرخ های پروازی خود در مسیرهای مختلف را به صورت به هنگام در دسترس عموم قرار دهند و آمار عملکرد مالی و عملیاتی شرکت را به به سازمان ارسال کنند.

به گزارش ایسنا، خداکرمی با بیان اینکه اجرای طرح شامل بلیت هایی که قبل از ابلاغ از آغاز اجرای طرح متنوع سازی فروخته شده اند نمی شود، گفت در طی اجرای طرح جلسات دوره ای برحسب نیاز با حضور نمایندگان کلیه شرکت های هواپیمایی در محل سازمان جهت بررسی مشکلات احتمالی تشکیل خواهد شد.
وی از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف مراتب را به واحد رسیدگی به شکایات سازمان هواپیمایی کشوری با شماره تلفن های 61022355 و 66048007 در میان بگذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها