سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نعمت زاده: دولت بعد از مهار تورم در صدد رفع رکود است

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٣, ١٣:۵۶    نسخه چاپی    
طرحی در زمینه بهبود فضای کسب و کار به کمیسیون اقتصادی دولت ارائه شد که بزودی تصویب می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حرکت اول بزرگ اقتصادی دولت مهار تورم بود و گام بعدی ایجاد رونق و برطرف کردن رکود در فضای کسب و کار است.

محمد رضا نعمت زاده روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن در اصفهان افزود: طرحی در زمینه بهبود فضای کسب و کار به کمیسیون اقتصادی دولت ارائه شد که بزودی تصویب می شود.

وی با اشاره به تصویب لایحه 30 ماده ای در زمینه کسب و کار در مجلس شورای اسلامی افزود: ما در شرایط رکود و تورم هستیم لذا باید ملایم و با هماهنگی در زمینه بهبود فضای کسب و کار حرکت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه صنعت مجموعه ای پیچیده است، تصریح کرد: به دلایل بسیاری از جمله مسائل مالی، اجتماعی، فرهنگی و بین المللی، نقاط منفی کار حوزه صنعت و معدن کم نیست اما نمی شود حل آنها را به جای دیگری واگذار کرد بلکه خودمان باید دست به کار شویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به بخش صنعت و معدن امید بسیار داریم، گفت: نیروهای خودی باید حرکت ها را سرعت ببخشند هر چند خراب کردن هم کار راحتی است.
وی افزود: راکد کردن صنایع و از دست دادن بازار بین المللی در گذشته انجام شد اما امیدوارم این موضوع تکرار نشود.

نعمت زاده با بیان اینکه من سیاسی نیستم، افزود: چرا باید مطالبات بانکی ما اینقدر زیاد شود و کارخانه های ما از سال 89 به بعد با مشکل مواجه شود.
وی همچنین با اشاره به فعالیت یکصد هزار واحد صنعتی در کشور اظهار کرد: یکی از افتخارات بخش صنعت و معدن استان اصفهان سهم 50 درصدی آن در تولید ناخالص استان است.

به گزارش ایرنا، نعمت زاده تاکید کرد: با توجه به این سهم، افزایش یا کاهش بهره وری و کیفیت تاثیر بسیاری در این موضوع دارد.
وی از مدیران واحدهای صنعتی خواست با روزآمد کردن خطوط تولید، به کارگیری دانش، افزایش کیفیت و دقت، کاهش آلودگی و توجه به تحقیق و توسعه، زمینه توسعه اقتصادی کشور را فراهم آورند.

وی با اشاره به اقداماتی برای راه اندازی واحد تحقیق و توسعه در ایران خودرو گفت: با پیگیری که داشتم این واحد در کمتر از یک ماه راه افتاد و با تربیت تعدادی از دانشجویان موفق به طراحی خودروی سمند شدیم، هر چند در چند سال گذشته متوجه شدم که این واحد هشت سال تعطیل شده بود.
وی با اشاره به برخی اقدامات دولت یازدهم گفت: در 10 ماه گذشته با اعمال سیاست های مبارزه با تورم، یک ریال بیشتر از میزان قانونی از بانکها پول نگرفته ایم.

وی افزود: همچنین میزان پولی که بانکها به صنعت داده اند نسبت به دوره مشابه گذشته کاهش یافته است.
نعمت زاده گفت: از ابتدای امسال تاکنون تولید خودروهای سبک 100 درصد افزایش یافته بدون اینکه یک ریال از بانکها پول بگیرند.

در آیین مزبور که چند تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و رییس اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن و سایر مسوولان و مدیران اصفهان در این حوزه حضور داشتند، از تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی و معادن و پیشکسوتان حوزه صنعت و معدن استان اصفهان قدردانی شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز وارد استان اصفهان شده است در افتتاح چند طرح صنعتی در ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و فولاد نظنز نیز شرکت خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٣, ١٣:۵۶

   

پر مبحث ترین ها