سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خرید و فروش سهام عدالت تا پایان سال آزاد می‌شود

با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد لایحه پیشنهادی دولت در مورد سازوکار خرید و فروش سهام عدالت از وضعیت خوبی برخوردار است و امیدواریم پس از رفع موانع اجرایی این طرح و رسیدن به جمع‌بندی، پیش‌نویس آزادسازی سهام عدالت در مدت یک ماه تا 45 روز آینده نهایی و قابل طرح شود.
نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که پیش‌نویس آزادسازی سهام عدالت در مدت یک ماه تا ۴۵ روز آینده نهایی می‌شود ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری سهام عدالت قابلیت خرید و فروش پیدا کند.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص اولتیماتوم مجلس شورای اسلامی به دولت در خصوص ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت گفت: در اوایل خرداد امسال اولتیماتومی از سوی مجلس به دولت داده شده مبنی بر این که دولتی‌ها تا پایان خرداد امسال فرصت خواهند داشت تا لایحه پیشنهادی خود در خصوص آزادسازی سهام عدالت را به مجلس ارائه دهند و در غیر این صورت مجلس طرح خود را به صحن علنی می‌برد که خوشبختانه با رایزنی‌های انجام شده به تشکیل کارگروهی متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان مجلس و سایر دست اندرکاران سهام عدالت در کشور منجر شد.

نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که در روز جاری سومین جلسه این کارگروه تشکیل می‌شود اظهار داشت: ریاست این کارگروه با شخص وزیر اقتصاد است و مشکلات آزادسازی سهام عدالت، جوانب کار و مباحث عملیاتی با حضور ایشان بررسی می‌شود.
وی اضافه کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد لایحه پیشنهادی دولت در مورد سازوکار خرید و فروش سهام عدالت از وضعیت خوبی برخوردار است و امیدواریم پس از رفع موانع اجرایی این طرح و رسیدن به جمع‌بندی، پیش‌نویس آزادسازی سهام عدالت در مدت یک ماه تا 45 روز آینده نهایی و قابل طرح شود.

پورابراهیمی در مورد موانع کنونی آزادسازی سهام عدالت گفت: نامشخص بودن ترکیب سهامداران، نهایی نبودن دهکها و تعداد مشمولین، ابهام در مورد اضافه شدن مشمولین جدید، زیانده بودن برخی شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت، عدم ارزش‌گذاری درست سبد این سهام، نامشخص بودن جامعه هدف و مواردی از این دست موجب شده تا کار بررسی آزادسازی سهام عدالت بسیار پیچیده، مشکل و زمان‌بر شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ادامه عملکرد اعضای تعاونی‌های سهام عدالت استانی و نیز پاداش‌های کلان آنها را یکی دیگر از معضلات سهام عدالت در کشور برشمرد و تصریح کرد: پرتفوی 96 هزار میلیارد تومانی سهام عدالت در حالی تحت مدیریت تنها 200 نفر قرار گرفته که این افراد علاوه بر پاداش‌های میلیاردی در سال، در خصوص عملکرد خود به هیچ‌کس پاسخگو نیستند و در حالی به‌صورت شبکه‌ای عمل می‌کنند که نه‌تنها مردم آنها را انتخاب نمی‌کنند بلکه دولت هم زیر بار مسئولیت آنها نمی‌رود.

نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان اظهار امیدواری کرد: با رسیدن به جمع‌بندی مشترک دولت و مجلس در خصوص شیوه آزادسازی سهام عدالت، تا پایان امسال شاهد خاتمه یافتن این پرونده بوده و سهام عدالت قابلیت خریدو فروش پیدا کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ١٩:١۶

   

پر مبحث ترین ها