سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش قیمت شیر وزیر جهاد کشاورزی را به مجلس کشاند

سال گذشته دولت نرخ هر لیتر شیر را هزار و 100 تومان اعلام و یارانه ای را نیز برای تولیدکنندگان در نظر گرفت، اما از ابتدای سال، یارانه مستقیم تولیدکنندگان قطع و در مقابل، قیمت شیر هم ثابت ماند، از این رو دولت تصمیم گرفت که قیمت هر لیتر شیر 1440 تومان تعیین شود.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در رابطه با دستور کار جلسه امروز گفت: افزایش قیمت شیر و قانع کننده نبودن توضیحات دستگاه های ذی ربط باعث شد که نمایندگان خواستار حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه سه شنبه هفته آینده کمیسیون باشند.

سید مهدی برومندی در گفت و گو با خانه ملت در تشریح جزئیات جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: موضوع مورد بحث امروز وضعیت شیر و تعیین قیمت آن بود، چرا که این نوشیدنی برای حفظ سلامت انسان حائز اهمیت بوده و نوسان قیمت طی سال گذشته تاکنون، مشکلاتی را برای تولیدکننگان آن به وجود آورده است.
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته دولت نرخ هر لیتر شیر را هزار و 100 تومان اعلام و یارانه ای را نیز برای تولیدکنندگان در نظر گرفت، اما از ابتدای سال، یارانه مستقیم تولیدکنندگان قطع و در مقابل، قیمت شیر هم ثابت ماند، از این رو دولت تصمیم گرفت که قیمت هر لیتر شیر 1440 تومان تعیین شود.

وی تصریح کرد: امروز بنا بود جلسه ای با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، معاونت امور دام وزارت جهاد، قائم مقام و معاون وزیر جهاد کشاورزی در تنظیم بازار، مدیران اتحادیه تولیدکنندگان دامپروری ایران، مسئولان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور و تشکلهای صنفی وابسته به بخش دامپروری و تولید شیر تشکیل شود که دکتر لاریجانی به علت حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وحسن یونس سینکی قائم مقام وزیر و مسئول تنظیم بازار به دلایل نامعلوم در جلسه حضور نیافتند.
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس افزود: در این جلسه دستگاه های متولی توضیحاتی را به کمیسیون و نمایندگان ارایه کردند که ما از این توضیحات قانع نیستیم، از این رو مقرر شد سه شنبه هفته آینده جلسه ای با حضور وزیر جهاد و کشاورزی و همه افراد حاضر در جلسه امروز مجددا برگزار شود تا تصمیمات لازم در اینباره اتخاذ شود/
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها