سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پورشه سوارها نباید یارانه بگیرند

من تصور می کنم دولت با اضطراب و احتیاط در حال جلورفتن در موضوع حذف یارانه بگیران است گه انتظار داریم دولت این اندازه احتیاط به خرج ندهد و این سیاست را تا اندازه ای کنار بگذارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دولت باید این سیاست احتیاط بیش از حد در حذف یارانه گیران را کنار بگذارد، تصریح کرد: دولت چاره ای جز حذف بخشی از یارانه بگیران ندارد و در صورت ادامه این رویه مجبور به تخلفاتی از قبیل تخلفات دولت قبل می شود.

محمدرضا تابش در گفت و گو با خانه ملت در خصوص رفتار دولت در حذف یارانه بگیران و تعلل در این خصوص گفت:با توجه به این که دولت در خصوص مقوله توزیع یارانه کسری منابع نقدی دارد و از طرف دیگر نیز قانون بر نیازمند بودن جامعه دریافت کننده یارانه تاکید دارد، معتقد هستم که دولت می تواند به فوریت چند میلیون نفر را از چرخه دریافت یارانه حذف کند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: شاید پالایش جز به جز جامعه دریافت کننده یارانه اقدامی زمان بر برای دولت باشد اما می توان این اقدام را با تعداد مشخصی شروع کرد به طور مثال کسانی که ماشین پورشه بالای یک میلیارد می خرند و سوار می شوند ، کسانی که حساب های کلان بانکی دارند یا خودشان اظهار نامه های مالیاتی را با دارایی های بالا پر کرده اند و کسانی که در شرکت ها و هیات مدیره ها حقوق های بالای دریافت می کنند بدون شک قابل شناسایی هستند.

تابش در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه به به اظهارنامه های مالیاتی می توان اکتفا کرد ، تصریح کرد: به هر حال واقعیت این است که ما در هر سال چندصدهزار میلیارد مالیات وصول می کنیم و هر اندازه هم که دقیق تنظیم نشده باشد خیلی از این افراد مشمول حذف می شوند.

وی در تحلیل رفتار دولت یازدهم در حذف یارانه بگیران گفت: من تصور می کنم دولت با اضطراب و احتیاط در حال جلورفتن در موضوع حذف یارانه بگیران است گه انتظار داریم دولت این اندازه احتیاط به خرج ندهد و این سیاست را تا اندازه ای کنار بگذارد.
این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: دولت چاره ای جز حذف بخشی از یارانه بگیران ندارد و در صورت ادامه این رویه مجبور به تخلفاتی از قبیل تخلفات دولت قبل می شود.

تابش با تاکید بر این که مر قانون در اجرای هدفمندی توزیع بر اساس درآمد است، افزود: دولت موظف است به اندازه ای که درآمد کسب می کند، توزیع یارانه نقدی داشته باشد و اگر می خواهد طبق قانون عمل کند نمی تواند مثل دولت سهم تولید را پرداخت نکند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دولت باید این سیاست احتیاط بیش از حد در حذف یارانه گیران را کنار بگذارد، تصریح کرد: حذف سه یا چهار میلیون نفر از یارانه بگیرند ضروری است و برای دولت نیز کار شاقی نیست و همین اندازه هم می تواند کمک کار دولت باشد .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها