سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نکند مردم خودرو را گران کرده‌اند؟

رئیس شورای رقابت در جلسه‌ای که برای تعیین قیمت‌های جدید خودروها رأی‌گیری می‌شد، گفت خودروها حداکثر تا سقف 2 میلیون تومان گران و برخی خودروها نیز کاهش قیمت خواهد داشت، در صورتی که این‌طور نشد.
عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با تأمل برانگیز خواندن ابراز تکدر رئیس‌جمهور و شورای رقابت به‌دلیل افزایش قیمت خودرو گفت: وقتی دولت و شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو ابراز تکدر می‌کنند، باید گفت لابد مردم عامل گرانی خودرو هستند.

"نادر قاضی‌پور"عضو ناظر مجلس در شورای رقابت در گفتگو با تسنیم، با انتقاد از تصمیم این شورا برای افزایش قیمت خودروهای داخلی، گفت: رئیس شورای رقابت در جلسه‌ای که برای تعیین قیمت‌های جدید خودروها رأی‌گیری می‌شد، گفت خودروها حداکثر تا سقف 2 میلیون تومان گران و برخی خودروها نیز کاهش قیمت خواهد داشت، در صورتی که این‌طور نشد.
وی با بیان اینکه هر عضو 3 ناظر مجلس در شورای رقابت در جلسه تعیین قیمت خودروها با افزایش قیمت‌‌ها مخالفت کردند، افزود: سؤال بنده از رئیس این شورا این است که شما در این جلسه دیدید که هر 3 عضو شورای رقابت مخالف سرسخت افزایش قیمت و خواهان کاهش قیمت خودروها هستند و مستنداتی برای کاهش قیمت ارائه کردند، چرا با آن موافقت کردید؟

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت در ادامه به 5 شرط این شورا برای خودروسازان جهت افزایش قیمت خودروها اشاره کرد و گفت: پیش از اینکه شرکت‌های خودروسازی این 5 شرط را اجرا کنند، مجوز افزایش قیمت از سوی شورای رقابت به آن‌‌ها داده شد که نباید این اقدام پیش از اجرای شروط این شورا از سوی خودروسازی‌ها اتخاذ می‌شد.

قاضی‌پور با بیان اینکه افزیش قیمت‌ها در شرایطی انجام شده که خودروسازان خدمات پس از فروش ارائه نکرده و کیفیت محصولات را نیز بالا نبرده‌اند، تصریح کرد: رئیس شورای رقابت در جلسه تعیین قیمت خودروها گفت که خودروها با این روش، حداکثر 2 میلیون افزایش قیمت خواهند داشت و برخی نیز باید ارزان شود، در صورتی که مشاهده می‌کنیم خودروها حدود 6 تا 8 میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه قرار بود شورای رقابت برای تعیین قیمت خودروها دستورالعمل ارائه کند، نه‌اینکه قیمت‌گذاری داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر شورای رقابت برای تعیین قیمت خودروها دستورالعمل ارائه می‌کرد، قیمت‌ها تا این اندازه افزایش نمی‌یافت، در هر صورت ما به‌عنوان ناظر مجلس، مخالف افزایش قیمت‌ها هستیم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تأمل برانگیز خواندن ابراز تکدر رئیس‌جمهور و شورای رقابت به‌دلیل افزایش قیمت خودرو، گفت: وقتی دولت و شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو ابراز تکدر می‌کنند، باید گفت پس چه‌کسی قیمت خودرو را افزایش داده است، نکند مردم مقصر هستند؟ لابد مردم عامل گرانی خودرو هستند؟.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها