سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس شورای رقابت ملزم به بازنگری در قیمت خودرو شد

در جلسه امروز شورای رقابت از شیوا ریاست این شورا به دلیل عدم رعایت شروط لازم و همچنین عدم رای گیری از برخی اعضا شورا در تعیین قیمت خودرو انتقاد شد و تصمیم گرفته شد که شورا قیمت های جدید خودرو را مورد بازنگری قرار دهد.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت گفت: قیمت گذاری خودرو بدون در نظر گرفتن رای برخی از اعضای شورا رقابت صورت گرفته است بنابراین این شورا موظف به بازنگری در قیمت خودرو شد.

محمد علی مددی در گفت و گو با خانه ملت، درباره جلسه امروز شورای رقابت گفت: در جلسه امروز نمایندگان ناظر مجلس در شورای رقابت با انتقاد شدید از افزایش قیمت خودرو خواستار تجدید نظر در قیمت ها شدند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز شورای رقابت از شیوا ریاست این شورا به دلیل عدم رعایت شروط لازم و همچنین عدم رای گیری از برخی اعضا شورا در تعیین قیمت خودرو انتقاد شد و تصمیم گرفته شد که شورا قیمت های جدید خودرو را مورد بازنگری قرار دهد.
مددی گفت: شورای رقابت با آنالیز مجدد قیمت خودروهای اعلامی و با لحاظ تمامی شروط و دستورالعمل ها قیمت جدید خودرو را اعلام کند.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت یادآور شد: در جلسه امروز شورای رقابت درباره انحصار در صنعت برق و مخابرات نیز بررسی هایی صورت گرفت و اعلام شد که کارکرد مخابرات در زمانی که دولتی بوده بهتربوده است بنابراین در این زمینه باید ملاحظاتی صورت گیرد.
لازم به ذکر است دستورالعمل فرمول تعیین قیمت خودرو دارای چند شرط اساسی و لازم ذیل بوده که باید از سوی شورای رقابت در قیمت گذاری لحاظ می شد:

1.میزان تولید خودرو در سطح قابل قبول (نمودار تایید شورای رقابت) قرار گیرد.
2.آپشن های نصب شده بر روی خودروها به هیچ وجه اجباری نباشد (به غیر از الزامات قانونی).
3.طرح های فروش به نحوی که دریافت‌کننده خودرو و مصرف‌کننده نهایی آن باشد، اجرا گردد.
4.بازار حاشیه از میان برداشته شود.
5.فرمت قراردادها طبق نظر شورای رقابت باشد.
telegram 19dey.com
جلیل    26 تیر 1393 15:35
بهتره اسم شورای رقابت به شورای رفاقت تغییر کنه ، چون هیچوقت به خواست مردم توجه نکرده
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩٣, ١۵:٠۶

   

پر مبحث ترین ها