سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بانک مرکزی: نرخ سود بانکی بخش کشاورزی بازنگری می‌شود

در گذشته نرخ سود عقود مبادله ای 14 الی 15 درصد بوده است که به دلیل عدم تناسب این نرخ با واقعیتهای اقتصادی مورد استفاده قرار نمی گرفت لذا موضوع در شورای پول و اعتبار مطرح و معادل 22 درصد تعیین شده است.
بانک مرکزی از بررسی مجدد نرخ سود بانکی در بخش کشاورزی خبر داد.

بانک مرکزی در این زمینه اعلام کرد: عطف به خبر منتشره در برخی از رسانه های گروهی پیرامون نرخ سود بخش کشاورزی به اطلاع می رساند در گذشته نرخ سود عقود مبادله ای 14 الی 15 درصد بوده است که به دلیل عدم تناسب این نرخ با واقعیتهای اقتصادی مورد استفاده قرار نمی گرفت لذا موضوع در شورای پول و اعتبار مطرح و معادل 22 درصد تعیین شده است.

به گزارش ایسنا،بانک مرکزی افزوده است: با توجه به اینکه قبل از این، بانک کشاورزی از نرخ 14 الی 15 درصد برای تامین قسمتی از نیازهای بخش کشاورزی استفاده می کرده است، بر این اساس این موضوع مورد ایراد جناب آقای مهندس حجتی وزیرجهاد کشاورزی قرار گرفت و ایشان متقاضی استفاده از نرخ پائین تر برای بخش کشاورزی بود. بدین لحاظ مقرر گردید وفق الزامات ماده 92 قانون برنامه پنجم توسعه، مراتب طی هماهنگی با جناب آقای دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و جناب آقای دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارائی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩٣, ١۵:۴٧

   

پر مبحث ترین ها