سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت باید بخشی از تورم حاصل ازخروج از رکود را بپذیرد

بروز شده : ٨-٠۵-١٣٩٣, ١٩:٠٨    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه نمی شود از رکود خارج شد و تورم خدشه نبیند،‌ گفت: تورم به تنهایی کشور را دچار مشکل نمی کند و این رکود است که کشور را دچار مشکل می کند از این رو خروج از رکود باید اولویت دولت باشد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه خروج از رکود بدون تورم نمی شود و دولت باید بخشی از تورم را بپذیرد،‌ گفت: تورم به تنهایی کشور را دچار مشکل نمی کند و این رکود است که کشور را دچار مشکل می کند از این رو خروج از رکود باید اولویت دولت باشد.

غلامرضا جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خانه ملت با تاکید بر اینکه بسته های پیشنهادی عملیاتی نیست و بیشتر جنبه تئوری دارد،‌ گفت: 12 صفحه از 14صفحه بسته سیاستی اولی مقاله بود.
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه دولت اصرار دارد اقتصاد را با سیاست غیر تورمیاز رکود خارج کند،‌ گفت: خروج از رکود بدون تورم نمی شود و دولت باید بخشی از تورم را بپذیرد.

وی با بیان اینکه نمی شود از رکود خارج شد و تورم خدشه نبیند،‌ گفت: تورم به تنهایی کشور را دچار مشکل نمی کند و این رکود است که کشور را دچار مشکل می کند از این رو خروج از رکود باید اولویت دولت باشد.
این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تورم قابل تحمل است و رکود نه،‌ گفت:‌ اجرای سیاست مهار تورم در فاز اول بدون مهار رکود موفق نخواهد بود.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با بیان اینکه دولت دغدغه تورم را نداشته باشد، گفت:‌ بسته های دولت بیشتر تئوریک است و من این بسته ها را عملیاتی نمی بینم.
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تامین منابع بانکهااز محل صندوق توسعه باید اتفاق بیافتد، ‌افزود:‌ دولت با بستن بانکها می خواهد جلوی پمپاژ بیشتر پول را بگیرد و از این طریق تورم را کنترل کند اما باید توجه داشت که تورم موجود در کشوربا بستن بانکها مهار نمی شود و باید دولت برای حجم نقدینگی سرگردان در جامعه برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه افت 19 هزار واحدی شاخص بازارسرمایه نشان از شدت رکود دارداز این رو به طرحی اقتصادی نیاز است که با یک وحدت رویه اجرا شود، افزود: دولت مترصد است نقدینگی موجود در جامعه را از طریق بازارهای پولی و مالی جذب و استفاده کند،‌این خوب است اما زمان بر است و در در خوشبینانه ترین حالت ممکن است 3 تا 5 سال طول بکشد، در این صورت در این مدت رکود تولید بخشی از جامعه را خورد می کند.

این عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نمی شود یک مرتبه همه شیرفلکه ها را بست، گفت:‌ ‌وابستگی به نفت علت موفق نبودن و به نتیجه نرسیدن 5 برنامه توسعه ای است که بعد انقلاب و 5 برنامه ای که قبل از انقلاب نوشته شد
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه‌ ده برنامه گذشته عملا قابل اجرا نبود و کتاب آرزو ها بود، افزود:‌ باید برنامه ششم را متناسب با منابع و واقعیت های موجود و به دور از وابستگی نفت بنویسیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۵-١٣٩٣, ١٩:٠٨

   

پر مبحث ترین ها