سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اموال مهرگان به صورت غیابی به فروش می‌رسد

هرکدام از آنها در صلاحیت یک مرجع است مانند دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات و 4 و 5 مرجع دیگر.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پرونده‌ بورسیه‌های غیر قانونی تکمیل شده و به مرجع‌های مربوط ارسال می‌شود.

به گزارش ایسنا، ناصر سراج در حاشیه‌ی مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره بازرسی تهران با حضور در جمع خبرنگاران در رابطه با پرونده‌ی بورسیه‌های غیر قانونی گفت: پرونده‌ی بورسیه‌های غیر قانونی تکمیل شده است و آنها را به جایی که باید می‌فرستیم.

وی ادامه داد: هرکدام از آنها در صلاحیت یک مرجع است مانند دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات و 4 و 5 مرجع دیگر.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که پرونده‌ی سقوط هواپیمای آنتونوف 140 در چه مرحله‌ای است؟ گفت: پرونده در مرحله‌ی تکمیل شدن است و جعبه سیاه بازخوانی شده و در آینده‌ی نزدیک گزارش تکمیلی در این راستا ارائه می‌شود. معمولا جعبه‌ی سیاه با حضور نمایندگان کشورهای سازنده بازخوانی می‌شود. در این راستا تلاش داریم تا ماه آینده گزارش نهایی را ارائه کنیم.

سراج درباره‌ی بازدید از باشگاه‌های فوتبال خاطرنشان کرد: نظارت‌ها در این رابطه ادامه دارد و بازرسی‌ها مستمر است. در رابطه با باشگاه‌های فوتبال با تخلفات زیادی مواجه شدیم اما خوشبختانه وزیر ورزش در این راستا با ما همکاری و هماهنگی لازم دارد اما به دلیل این که موضوع محرمانه است ما نمی‌توانیم جزییات آن را بیان کنیم. لذا اگر کسی در این راستا محکوم شود اعلام خواهیم کرد.

سراج در رابطه با آخرین روند رسیدگی به پرونده‌ی مه آفرید امیرخسروی که سوال یکی دیگراز خبرنگاران بود؟ گفت: یک نفر جدید دیگر در دوبی در رابطه با این پرونده دستگیر شده است اما هنوز کیفرخواستی برای آن صادر نشده است.

خبرنگاری سوال خود را این گونه مطرح کرد که مزایده اموال مهرگان در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ که ناصر سراج در پاسخ خاطرنشان کرد: اموال مهرگان به صورت غیابی به فروش می‌رسد و اخیرا وزیر اقتصاد اعلام کرده که این فرد 3 هزار و 300 میلیون تومان به بانک ملی بدهی دارد.

خبرنگاری در رابطه با این‌که مطرح شده است محاکمه 3 مدیر اسبق بانک از نظر شما خارج شده است، از سراج خواستار پاسخ شد که وی گفت: خیر محاکمه این سه فرد زیر نظر خودم است و اگر خاوری نخواهد بیاید آن را می‌آوریمش. این فرد زمانی که از کشور فرار کرد دارای وکیل بود و زمانی که وکیل داشته دادگاهش حضوری برگزار می‌شود.

وی همچنین در رابطه با این که جهرمی گفته است به من اتهامی تفهیم نشده است؟ خاطرنشان کرد: مگر می‌شود بدون تفهیم اتهام کیفرخواستی برای فرد صادر شود.

سراج در پایان گفت: در سفری که به دانمارک داشتم تفاهم‌نامه‌ای طی 6 بند امضاء شد که موضوعاتی از قبیل تجربیات اطلاعات و اسناد در آن مد نظر قرار گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۶-١٣٩٣, ١۵:٢۵

   

پر مبحث ترین ها