سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توصیه های نائب رییس مجلس به خودروسازان

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۴١    نسخه چاپی    
باید فضای اقتصاد کشور را به سمتی هدایت کنیم که دولت خود را تنها متولی توسعه نداند و بخش های خصوصی نیز در این امر مشارکت بیشتر داشته باشند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تمجید از اقدامات مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا برای ارتقا جایگاه این گروه در اقتصاد کشور گفت: مهندس مدنی از مدیران متعهد و مورد قبول صنعت خودرو است که برای افزایش تولید اقدامات بسیار با ارزشی انجام داده است.

به گزارش سایپانیوز ، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد در همایش تجلیل از کارکنان فرزند شهید گروه خودروسازی سایپا که در شرکت پارس خودرو برگزار شد با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور و سوء مدیریت درآمدهای نفتی در سالیان گذشته اظهار کرد: امیدواریم که با یک برنامه ریزی صحیح بتوانیم تا سال 1404 به اهداف کلان خود در این حوزه دست یابیم.مدیرعامل سایپا اهتمام زیادی به امر تولید داشته است.

وی افزود: تنها راه حرکت صنعت خودروسازی به سوی آینده، تکیه بر دانش و فناوری و استفاده از محصولات متنوع و طراحی پلت فرم های نو و پرجاذبه در بازار است و در این راه شرکت های خودروسازی باید هزینه های تولیدی خود را تا جایی که امکان دارد کاهش دهند تا این درآمدها به سمت تولید هدایت شود.

وی با اشاره به وجود مشکلات فراوان اقتصادی در ایران تصریح کرد: وجود درآمد حاصل از نفت و اقتصاد تک محصولی مبتنی بر فروش مواد خام، ضربات زیادی به اقتصاد ایران وارد کرده است.
وی افزود: در سال های گذشته درآمد حاصل از فروش نفت و سرمایه نفتی به عنوان یک امتیاز بزرگ در اختیار دولت ها بوده که موجب بروز اخلال در روند فعالیت بخش های خصوصی اقتصاد شده و زمینه افزایش بی رویه حجم نقدینگی را در کشور فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: همین درآمدهای حاصل از فروش نفت خام باعث شده دولت هدف جریان های رانتی قرار گرفته و به جای استفاده از ظرفیت های تولیدی و سرمایه گذاری در این عرصه، واسطه گری و بهره برداری از رانت مورد توجه قرار گیرد.

نایب رییس مجلس با بیان این مطلب که دولت و مجلس باید به دنبال ارائه خدمات بهتر و برنامه ریزی شایسته تر برای بخش های تولیدی باشند تاکید کرد: باید تلاش کنیم نیاز اقتصاد کشور به صدور نفت خام کمتر شده و به جای آن تکیه بر تولید و سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای ایجاد رونق در بنگاه های تولیدی کشور روز به روز افزایش یابد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین گفت: باید فضای اقتصاد کشور را به سمتی هدایت کنیم که دولت خود را تنها متولی توسعه نداند و بخش های خصوصی نیز در این امر مشارکت بیشتر داشته باشند.

وی با اشاره به این مطلب که فراهم کردن بستر رشد اقتصادی از طریق سرمایه گذاری های تولیدی و عمرانی ضروری است خاطرنشان کرد: باید اتصال و پیوند هزینه های دولت و منابع حاصل از فروش نفت هر چه سریعتر کاهش یافته و کشور از طریق پرداخت مالیات اداره شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن تمجید از اقدامات وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهندس نعمت زاده راباید به عنوان پدر صنعت پتروشیمی در ایران نامید، زمانی که ایشان به ریاست شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید درآمد این صنعت بین 320 الی 350 میلیون دلار بود که با برنامه ریزی و سرمایه گذاری ایشان این میزان به 8 میلیارد دلار افزایش یافت.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها