سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابلاغ سهمیه وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی تا ۱۵ روز آینده

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ١١:٠۵    نسخه چاپی    
200 هزار سهمیه امسال نیز تسهیلات به مردم پرداخت می شود که سقف تسهیلات به 15 میلیون تومان افزایش یافت. سود این تسهیلات 5 درصد است و مابه التفاوت این سود در بودجه سنواتی دولت پیش بینی شده و به بانک ها پرداخت می شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب از ابلاغ سهمیه تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی توسط بانک مرکزی به بانک های عامل تا ۱۵ روز آینده خبر داد و گفت: این تسهیلات با سود ۵ درصدی با تضامین زنجیره ای به مردم پرداخت می شود.

به گزارش تسنیم، علیرضا تابش در نشست خبری با اشاره به ضرورت بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اظهار کرد: بر این اساس طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی تهیه که از اواخر دولت هشتم آغاز شد.

وی تصریح کرد: ظرف سه برنامه واحدهای کم دوام و بی دوام را در روستاها نوسازی کنیم، در یکی دو سال اخیر سهمیه سال ابلاغ نشد و از سهمیه های سال های گذشته استفاده می کردیم.
وی با اشاره به این که نرم سالانه 200 هزار واحد رعایت شده است، بیان کرد: در جلساتی که با دولت داشتیم ضرورت ادامه این فعالیت ها را تشریح کردیم و در این رابطه گزاشات مفصلی در خصوص نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و تاثیر آن در جلوگیری از تخریب واحدها، اشتغال روستا و مهاجرت معکوس ارائه شد.

وی ادامه داد: از یک میلیون و 628 هزار برای طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی با مردم عقد قرارداد شده بیش از یک میلیون و 429 هزار واحد به اتمام رسیده و مردم در آن ساکن هستند.
رئیس بنیاد مسکن بانک ها با بیان این که 12 هزار و 300 میلیارد تومان وام با سود 5 درصد به مردم پرداخت کرده اند، بیان کرد: 200 هزار سهمیه امسال نیز تسهیلات به مردم پرداخت می شود که سقف تسهیلات به 15 میلیون تومان افزایش یافت. سود این تسهیلات 5 درصد است و مابه التفاوت این سود در بودجه سنواتی دولت پیش بینی شده و به بانک ها پرداخت می شود.

تابش با بیان این که در رابطه با تضامین هم روی تضمین زنجیره ای تاکید شده است، خاطرنشان کرد: مصوبه به بانک مرکزی ابلاغ شده و این بانک نیز باید سهمیه بانک ها را ابلاغ کند، دیروز با سیف صحبت کردم وی گفت تا 15 روز آینده این کار انجام می شود.
وی یادآور شد: اگر این طرح تا سال 1405 ادامه یابد انباشت واحدها درروستاها که حدود 500 هزار واحد است تا این سال تامین می شود. به این ترتیب تا سال 1405 حدود 70 درصد از واحدهای کم دوام و بی دوام نوسازی و بهسازی می شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها