سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایرانی‌ها در ۶ ماه ۱۳ میلیارد لیتر بنزین سوزاندند

مقایسه آماری در گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نشان می دهد که مصرف بنزین نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ٢,٦ درصد افزایش داشته است.
مصرف بنزین کشور در نیمه نخست سال جاری با حدود سه درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به بیش از ١٣ میلیارد لیتر رسید.

به گزارش ایرنا، در ١٨٦ روز نخست امسال، ١٣ میلیارد و ٩٤ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شد درحالی که در مدت مشابه سال گذشته ١٢ میلیارد و ٧٥٩ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شده بود.

میانگین مصرف روزانه این فرآورده در 6 ماه نخست سال جاری ٧٠,٤ میلیون لیتر و در مدت مشابه سال 92 حدود ٦٨,٦ میلیون لیتر بوده است.

مقایسه آماری در گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نشان می دهد که مصرف بنزین نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ٢,٦ درصد افزایش داشته است.

همچنین در این بازه زمانی روزانه ٥ میلیون لیتر نفت سفید مصرف شد که در قیاس با مدت مشابه سال پیش (٥,٨ میلیون لیتر) کاهش ١٤ درصدی داشته است.

مجموع مصرف این فرآورده در نیمسال جاری ٩٣٠ میلیون لیتر بوده درحالی که در مدت مشابه سال پیش یک میلیارد و ٧٨ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر نفت سفید مصرف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ١٤٩ میلیون لیتر کاهش نشان می دهد.

همچنین، در ١٨١ روز نخست سال جاری در مجموع ١٨ میلیارد و ٢٧ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر نفتگاز مصرف شده که ١٣ میلیارد و ٤٣٠ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر آن به بخش نیروگاهی مربوط می شود.

گازوییل مصرفی از ابتدای سال جاری تا ٢٦ شهریورماه روزانه 99.6 میلیون لیتر بود.

مصرف نفتگاز غیر نیروگاهی ١٨١ روز نخست امسال افزایشی بوده به طوری که در این بازه زمانی روزانه بطور میانگین 74.2 میلیون لیتر نفتگاز در بخش غیر نیروگاهی مصرف شد که این رقم از رشد ٣٨ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

مصرف روزانه این فرآورده نفتی در بازه زمانی مشابه سال قبل، 71.9 میلیون لیتر بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ١٣:١١

   

پر مبحث ترین ها