سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جزئیاتی از عملکرد یارانه ای دولت در 6 ماهه نخست سال 93

بروز شده : ۴-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:٠١    نسخه چاپی    
جعفرزاده با تاکید بر این که دولت یازدهم در ماهه نخست سال جاری برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت یارانه نقدی از بانک مرکزی استقراض نکرده است، افزود: منابع لازم برای پرداخت یارانه نقدی بر اساس قانون تامین شده است اما ایرادهایی در زمینه حمایت از تولید و بیمه بیکاری وجود دارد.
مسئول تهیه گزارش عملکرد دولت در خصوص قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: دولت در زمینه پرداخت یارانه نقدی در 6 ماهه نخست سال جاری تخلفی مرتکب نشده است.

غلامعلی جعفر زاده عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت و گو با نامه نیوز درباره عملکرد دولت در 6 ماهه نخست سال جاری در بحث قانون هدفمندی یارانه ها گفت: در کمیسیون بنده به عنوان مسئول تهیه گزارش عملکرد دولت در این زمینه انتخاب شدم و این گزارش آماده شده و عصر امروز در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس قرائت می شود.

وی با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی مبنی بر حذف یارانه نقدی ثروتمندان تصریح کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی در صحن علنی مجلس اعلام کرد اطلاعات 10 میلیون نفر شناسایی شده که نیازی به دریافت یارانه نقدی نیست و این موضوع که دولت هم اکنون اعلام کند نمی توانیم دهک های مختلف را تعیین کنم در شان دولت نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دولت گفته است یارانه نقدی افرادی که نیازمند نیستند را حذف می کند. بر همین اساس دولت باید نیازمند و عدم نیازمند و شرایط لازم را تعریف کند.
مسئول تهیه گزارش عملکرد دولت در زمینه قانون هدفمندی یارانه ها در 6 ماهه نخست سال 93 افزود: بسیاری از کشورهای دنیا این تعریف ها در مدیریت اقتصادی خود دارند تجارب کشورهایی همانند مصر، اندونزی، مالزی، لهستان و مجارستان در این زمینه وجود دارد که نتایج مثبتی نیز به همراه داشته اند و بر همین اساس می توانیم همانند آنها آن برای شناسایی نیازمندان و غیر نیازمندان عمل کنیم.

وی ادامه داد: بنده معتقد هستم مقداری در مورد این که ما نمی خواهیم در زندگی مردم دخالت کنیم شاهد برخورد افراطی بودیم زیرا در تمام کشورهای دنیا دولت ها و حاکمیت از ثروت و دارایی افراد اطلاعات کامل دارند و باید دارایی افراد و نحوه هزینه کرد آنها مشخص باشد.
جعفرزاده با اشاره به این که گزارش وی درباره عملکرد دولت در 6 ماهه نخست امسال در بحث هدفمندی یارانه ها عصر امروز به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه می شود گفت: در این گزارش در مورد نحوه تامین منابع یارانه نقدی و سایر فعالیت های دولت در این قانون گزارش تهیه شده و ارائه می شود.

جعفرزاده با تاکید بر این که دولت یازدهم در ماهه نخست سال جاری برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت یارانه نقدی از بانک مرکزی استقراض نکرده است، افزود: منابع لازم برای پرداخت یارانه نقدی بر اساس قانون تامین شده است اما ایرادهایی در زمینه حمایت از تولید و بیمه بیکاری وجود دارد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در واقع دولت در 6 ماهه نخست امسال برای تامین منابع مالی توانست منابع را از طریق واحدهای پتروشیمی، نفت، گاز و برق تولید کند و در این زمینه تخلفی صورت نگرفته است.

وی درباره ایرادهای ولت در 6 ماهه نخست در بحث هدفمندی تاکید کرد: انحرافات دولت در 6 ماهه نخست در بحث اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در حوزه تولید، بهبود حمل و نقل و بیمه بیکاری جوانان بوده است که منابع آنان را تامین نکرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها