سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازار بزرگ تهران یک هفته تعطیل شد

با این حساب می توان گفت این هفته فعالیت اقتصادی در کشور به حالت تعلیق در می آید و تنها معاملات در سطح خرد برای رفع مایحتاج عمومی جریان دارد. در روزهای کاری این هفته البته بانک ها فعالیت خواهند داشت.
بازار بزرگ تهران از امروز شنبه به مدت یک هفته تعطیل است تا دو روز قبل و دو روز بعد از تعطیلات رسمی را هم در تعطیلی سپری کند.

هیات ها و تکیه های صنف های مختلف در بازار بزرگ تهران این روزها اصلی ترین محل رفت و آمد بازاریان است. آن ها به مدت یک هفته کرکره حجره های خود را پایین نگه می دارند تا به عزاداری بپردازند.
بازار بزرگ تهران که به قلب مبادله کالا در ایران مشهور است، از شنبه هفته آینده فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.

در این هفته البته بازارهای فرعی در سایر نقاط کشور عالیت خواهند کرد و تنها در دو روز تاسوعا و عاشورا مصادف با یکشنبه و دوشنبه تعطیل خواهند بود. البته فروشگاه های عرضه مایحتاج ضروری در این روزها هم فعالیت خواهند کرد.
در این هفته بورس تهران نیز تنها سه روز فعالیت خواهد کرد. معامله گران بازار سهام، روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه را به عنوان روز کاری در این هفته پیش روی خود دارند.

فعالان اقتصادی که و شرکت های تجاری که عمده فعالیت آن ها با شرکت های بین المللی است در این هفته چندان نمی توانند به پیشبرد امور شرکت خود امیدوار باشند.
روزهای شبه و یکشنبه که روزهای تعطیل در کشورهای دیگر محسوب می شود و بازارهای جهانی نیز تعطیل است. روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز روزهای تعطیل در ایران محسوب می شود.

با این شرایط تنها روز چهارشنبه روز کاری مشترک ایران و دیگر کشورها محسوب می شود چراکه روز پنجشنبه نیز فعالیت در ایران نیمه تعطیل است.
به گزارش صدای اقتصاد، با این حساب می توان گفت این هفته فعالیت اقتصادی در کشور به حالت تعلیق در می آید و تنها معاملات در سطح خرد برای رفع مایحتاج عمومی جریان دارد. در روزهای کاری این هفته البته بانک ها فعالیت خواهند داشت.
telegram 19dey.com

تگها: بازار بزرگ تهران, تعطیل, یک هفته, فعالیت اقتصادی کشور, تعلیق

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها