سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عربستان قیمت فروش نفت به خریداران آسیایی را افزایش داد

عربستان سعودی با وجود کاهش قیمت رسمی فروش نفت خام به مشتریان آسیایی و اروپایی، قیمت نفت خود برای عرضه به مشتریان آمریکایی کاهش داد.
روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد که عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود به مشتریان آسیایی را پس از پنج ماه کاهش، برای عرضه در ماه دسامبر نسبت به ماه نوامبر حدود یک دلار افزایش داد.

به گزارش ایرنا به نقل از این روزنامه، عربستان سعودی بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان، دیروز (دوشنبه ١٢ آبان) قیمت های نفت خام خود را برای عرضه به خریداران در شرق دور، بزرگترین بازار این کشور عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، برای نخستین بار در پنج ماه گذشته افزایش داد.

شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو عربستان قیمت های رسمی فروش نفت خام سبک خود را برای عرضه در ماه دسامبر به شرق دور نسبت به قیمت های ماه نوامبر ٩٥ سنت افزایش داد.
کاهش قیمت رسمی فروش نفت خام عربستان برای مشتریان آسیایی، در ماه گذشته میلادی سبب افت قیمت های جهانی نفت خام شد، به طوری که بازارهای جهانی دریافت که سعودی ها با این اقدام، بیشتر از آنکه به فکر بهبود قیمت های جهانی نفت خام باشند، به دنبال حفظ سهم خود در بازارهای جهانی هستند.

لیبی نیز هفته گذشته قیمت نفت خام خود برای تحویل در ماه نوامبر را پس از یک دوره کاهش در فصل تابستان برای یافتن مشتری، افزایش داد.
عربستان سعودی با وجود کاهش قیمت رسمی فروش نفت خام به مشتریان آسیایی و اروپایی، قیمت نفت خود برای عرضه به مشتریان آمریکایی کاهش داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:١١

   

پر مبحث ترین ها